Mateusz Bąk bramkarz Lechii Gdańsk: Lepiej wygrać cztery razy po 1:0 [ROZMOWA]

Paweł Stankiewicz
Mateusz Bąk
Mateusz Bąk Fot. Karolina Misztal/Polskapresse
Mateusz Bąk, bramkarz Lechii Gdańsk, w meczu z Górnikiem Zabrze nie dał się pokonać, a w sześciu wiosennych meczach ligowych skapitulował tylko raz i to po strzale z rzutu karnego.

Trener Jerzy Brzęczek ocenił, że pierwsza połowa to było najlepsze 45 minut Lechii w tym roku. Zgadzasz się z tym?

Nie wiem. Nie rozpatruję tego teraz w ten sposób. Trener to wszystko widzi z boku i wie lepiej, więc jeśli tak mówi, to pewnie tak właśnie było.

Gracie skutecznie aż do bólu. Wiosną wygraliście cztery mecze i wszystkie 1:0.

To prawda, ale lepiej jest wygrać cztery razy po 1:0 niż raz 4:0. Teraz przed nami dwa tygodnie przerwy i cieszymy się, że mecz z Górnikiem tak dobrze się dla nas skończył. Ciężko na to pracowaliśmy, żeby tych sześć spotkań przyniosło nam tak dobry wynik punktowy. Teraz trzeba trochę zresetować głowy, a potem powrót do ciężkiej roboty, bo nie zapominajmy, że jesteśmy dopiero na początku drogi, żeby coś osiągnąć.

Puściliście już chyba sygnał, że Lechii trzeba się bać?

Nie chodzi o to, żeby ludzie się nas bali. My też nie patrzymy na przeciwników, tylko na siebie. Jeżeli będziemy trzymać swój poziom, to będziemy groźni dla każdego. Wszyscy mamy jednak w sobie dużo pokory. Piłka jest zdradliwa i w jednej chwili wszystko może się odwrócić. Potrzebna jest pokora, ciężka praca, ale zarazem też pewność siebie.

Dobrze się gra mając przed sobą taką defensywę?

Trzech chłopaków z naszej defensywy jedzie na kadrę, a do tego jest Gerson, który bardzo dobrze wprowadził się do zespołu. Nie broni się jednak tylko tą czwórką czy bramkarzem, ale całą drużyną. Wszyscy możemy sobie przyklasnąć, że wygrywamy i dobrze gramy z tyłu.