Lechia Gdańsk została rozbita w pierwszym tegorocznym sparingu

RR
Sebastian Madera strzelił dla Lechii pierwszą bramkę w roku 2014
Sebastian Madera strzelił dla Lechii pierwszą bramkę w roku 2014 Przemek Swiderski
Biało-zieloni nie sprawili się w pierwszym meczu kontrolnym w Grodzisku Wielkopolskim. Przegrali aż 1:4 z ostatnim zespołem ekstraklasy, czyli Widzewem Łódź. Jedynego gola dla Lechii zdobył Sebastian Madera w 32 minucie. Później było już tylko gorzej.

Pierwszy mecz w nowym roku piłkarze Lechii mają już za sobą. Szkoda tylko, że przegrali go 1:4 z zespołem, który z pewnością w rundzie wiosennej będzie walczył o utrzymanie w T-Mobile Ekstraklasie. Być może widzewiakom bardziej zależało na tym, aby pokazać się z jak najlepszej strony przed nowym szkoleniowcem, czyli Arturem Skowronkiem.

Tym samym doszło do powtórki wyniku z rundy jesiennej. 6 października w Łodzi biało-zieloni przegrali z Widzewem 1:4, chociaż także rozpoczęli spotkanie od prowadzenia 1:0.

Następne spotkanie, także w Grodzisku Wielkopolskim, gdańszczanie rozegrają z Dolcanem Ząbki, w środę 15 stycznia o godz. 13.

Lechia Gdańsk - Widzew Łódź 1:4 (1:2)
Bramki:
1:0 - Sebastian Madera (32), 1:1 - Velijko Batrović (37), 1:2 - Velijko Batrović (45), 1:3 - Alen Melunović (87), 1:4 - Mariusz Rybicki (88)

Lechia (I połowa): M. Bąk – Oualembo, Janicki, Madera, Pazio – Wiśniewski, Dawidowicz, Zyska, Frankowski, Machaj – Tuszyński
Lechia (II połowa): Kaniecki – Deleu, K. Bąk, Kamiński, Garbacik – Kacprzycki, Pietrowski (73 Kugiel), Kostrzewa, Kopka, Buzała – Grzelczak (85 Duda)
Widzew (I połowa): Mielcarz - Kikut, Lafrance, Nowak, Płotka - Pietrowski, Mroziński, Kasprzak, Batrović, Kwiek - E. Višņakovs
Widzew (II połowa): Wolański - Stępiński, Augustyniak, Gurzęda, Kaczmarek - A. Višņakovs, Jonczyk, Lafrance (68 Mroziński), Melunović, Rybicki - Staroń

Wyniki pozostałych, sobotnich sparingów z udziałem ekstraklasowych zespołów:
Okocimski KS Brzesko - Górnik Zabrze 1:4 (0:3)

Bramki: Michał Nawrot 58-karny - Przemysław Oziębała 17, 30, Maciej Mańka 19, Róbert Jež 56
(Grano 4 x 25 minut)

Zagłębie Sosnowiec - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1 (1:1)
Bramki: Rafał Sadowski 29, Tomasz Szatan 51 - Vladimír Mišinský 5

Śląsk Wrocław - Ślęza Wrocław 4:0 (0:0)
Bramki: Marco Paixão 67, 69, 87, Patryk Misik 89