Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Koronawirus. Rekrutacja do sopockich przedszkoli wydłużona o miesiąc. Wnioski będzie można składać aż do 30 kwietnia

Ewa Andruszkiewicz
Ewa Andruszkiewicz
unsplash
Nie do końca marca, jak było wcześniej ustalone, ale aż do 30 kwietnia br. będzie można składać wnioski o przyjęcie dziecka do sopockiego przedszkola. Rekrutacja została wydłużona o miesiąc w związku z panującą epidemią koronawirusa.

Decyzją sopockiego sztabu kryzysowego, termin na złożenie wniosku wraz z niezbędną dokumentacją o przyjęcie dziecka do przedszkola samorządowego został wydłużony do 30 kwietnia 2020 roku.

W związku z zamknięciem przedszkoli, placówki będą rozsyłać rodzicom propozycje różnych form zabaw i zajęć edukacyjnych wspierających opiekę nad dzieckiem i aktywizujących jego rozwój w domu.

- Propozycje zabaw i gier będą przesyłane rodzicom za pośrednictwem platformy komunikacyjnej i-przedszkole, znajdą się na stronach internetowych placówek i na stronie miasta – informuje Anna Dyksińska z Biura Promocji i Komunikacji Społecznej w sopockim magistracie.

Wydział Oświaty przy wsparciu dyrektorów placówek oświatowych zbiera z kolei informacje, w jaki sposób realizowana jest nauka online w sopockich szkołach.

- Sprawdzamy, ilu uczniów realizuje zlecony zdalnie przez nauczycieli materiał, a także czy wszyscy nauczyciele dysponują sprzętem niezbędnym do przeprowadzania zajęć. Do końca tygodnia ma powstać raport z udziału uczniów oraz aktywności nauczycieli. W systemie librus uczniowie otrzymują materiał do powtórzeń, od teraz również rodzice będą otrzymywali informacje co danego dnia miało być powtarzane. Obecna sytuacja nie pozostawia złudzeń, że zamknięcie placówek oświatowych może potrwać dłużej niż pierwotnie zakładano – przekazuje Anna Dyksińska. - Dlatego przygotowujemy się, że w niedługim czasie, zostanie podjęta decyzja o wprowadzeniu zajęć lekcyjnych obejmujących nie tylko powtórki, ale także nowy materiał online. Szkoły przygotowują się do tego pod względem przede wszystkim technologicznym.

W szkołach i placówkach edukacyjnych dyżurują pracownicy administracji, z którymi można się skontaktować mailem lub telefonicznie.

- Nauczyciele i inny pracownicy oświaty zostali zobligowani do informowania organów prowadzących o innych, pozaedukacyjnych potrzebach uczniów, np. konieczności wsparcia psychologa czy potrzebie dowiezienia ciepłego posiłku. Niestety dotyczy to wyłącznie dzieci, które mieszkają na terenie Gminy Miasta Sopotu. Jeśli jednak nauczyciel otrzyma sygnał, że jest poważny problem z jego uczniem niezamieszkującym w granicach administracyjnych gminy, niezwłocznie zawiadamiany będzie właściwy dla miejsca zamieszkania ośrodek pomocy społecznej – podsumowuje Anna Dyksińska.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sopot.naszemiasto.pl Nasze Miasto