Julia Gruchała obroniła w Drzonkowie tytuł biegowej mistrzyni Polski

Maciej Krajewski
Złotem zakończyła swój najlepszy dotąd sezon.
Złotem zakończyła swój najlepszy dotąd sezon. Julia Gruchała/Facebook
Na zakończenie sezonu Julia Gruchała z Akademii Biegowej Kartuzy zdobyła złoty medal Przełajowych Mistrzostw Polski. Na trasach w lubuskim Drzonkowie zameldowali się też zawodnicy GKS Żukowo i Cartusii Kartuzy. O sukcesie może tu przede wszystkim mówić Daniel Marszk, który wywalczył awans do mistrzostw Europy.

W miniony weekend Drzonkowie (Zielona Góra) odbyła się ostatnia krajowa impreza biegowa tego sezonu - Przełajowe Mistrzostwa Polski. Bardzo dobrze na ziemi lubuskiej zaprezentowali się zawodnicy z powiatu kartuskiego.

Przede wszystkim złoto na dystansie 2 km zdobyła Julia Gruchała z Akademii Biegowej Kartuzy. Julia obroniła tym samym tytuł mistrzowski z ubiegłego roku, w bardzo dobrym nastroju kończąc swój najlepszy dotąd sezon.

- Teraz czas na świętowanie, analizę i przygotowanie do kolejnego etapu w karierze - stabilizacji - podsumowuje Akademia Biegowa Kartuzy.

Daniel Marszk z awansem do mistrzostw Europy

Z dobrej strony pokazali się również biegacze GKS Żukowo i Cartusii Kartuzy. Z żukowskiej ekipy najlepszy start zanotowała Weronika Mikołajewska w kategorii U23. W biegu na 4 km zdobyła brąz.

O niemałym sukcesie może mówić Daniel Marszk z Cartusii. Startował on w silnej grupie przełajowców na dystansie 7 km, gdzie biegacze walczyli o awans do mistrzostw Europy. Premiowana była pierwsza piątka na mecie.

- Daniel, po wyjątkowo odważnym biegu z przodu stawki i walce z kolką na ostatniej 2-ce, wywalczył 4. miejsce, premiujące go do udziału w mistrzostwach Europy - relacjonuje trener Krzysztof Król. Do medalu biegaczowi Cartusii zabrakło sekundy.

Armin Wilczewski z Rebelii Kartuzy wicemistrzem świata w kickboxingu seniorów!

Wśród seniorów z powiatu kartuskiego solidne występy zaliczyli jeszcze Wojciech Serkowski i Krzysztof Żygenda. Obaj zajęli 5. miejsca w swoich biegach - odpowiednio na 4 i 9 km. Choć nie zdobyli medali, po raz kolejny udowodnili, że należycie pozostają w krajowej czołówce.

Swoje debiuty na Przełajowych Mistrzostwach Polski zaliczyli też juniorzy młodsi. Kamil Makurat rywalizację na krótkim dystansie (3 km) skończył na 22. miejscu, a Jakub Paczoska był 17. na dystansie długim (5 km). Zawodnicy są przy tym dolnym rocznikiem swojej kategorii wiekowej, stąd mają jeszcze czas na poprawę pozycji.