Turów Zgorzelec - Trefl Sopot. Trefl poza finałem

Piotr Wiśniewski
Przemek Świderski
Niestety nie będzie trójmiejskiego finału rozgrywek Tauron Basket Ligi. Trefl w najważniejszym meczu sezonu przegrał na wyjeździe z Turowem Zgorzelec 67:77 i musi zadowolić się grą o trzecie miejsce. W decydującym spotkaniu żółto-czarni popełnili zdecydowanie za dużo błędów, szczególnie w końcówce by móc myśleć o zwycięstwie. Turów tym samym dołączył do Asseco Prokomu i zagra z nim w walce o złoto. W pojedynku o brąz Trefl Sopot zmierzy się z Czarnymi Słupsk.

Wygraj bilety na mecz Trefla o brąz

PGE Turów Zgorzelec - Trefl Sopot 77:67 (23:25, 22:9, 15:14, 17:19)

PGE Turów: David Jackson 23, Konrad Wysocki 13, Robert Tomaszek 12, Marko Brkić 10, Torey Thomas 8, Daniel Kickert 7, Ivan Zigeranović 4, Michał Gabiński 0, Bartosz Bochno 0, Michael Kuebler 0.
Trefl: Adam Waczyński 18, Paweł Kikowski 13, Lawrence Kinnard 11, Slobodan Ljubotina 7, Filip Dylewicz 6, Lorinza Harrington 6, Dragan Ceranić 4, Marcin Stefański 2.

Stan rywalizacji: 4:3 dla PGE Turowa Zgorzelec. Awans zgorzelczan do finału.

IV kwarta 77:67
Koniec meczu. Turów wygrywa 77:67 i zagra w finale.

Fatalne błędy sopocian w końcówce. Tak się nie da wygrać. Finał od sopockiej drużyny oddalił się. Może uda się za rok?

Trefl nie kończy akcji w ataku. Zgorzelczanie zbierają piłkę i są przy tym faulowani. Kolejne rzuty wolne dla Turowa.

Bez dwóch zdań jest to spotkanie Davida Jacksona. Turów prowadzi pięcioma punktami. 72:67.

Emocje w obu drużynach biorą górę. Na parkiecie bowiem błąd za błędem. 70:67. Do końca meczu 60 sekund.

Czas dla trenera Jacka Winnickiego.

Kolejne punkty Adama Waczyńskiego. 70:67.

68:65. Trzy minuty do końca spotkania.

17 punkt Jacksona. 66:61 dla gospodarzy na cztery minuty i 20 sekund przed końcem meczu.

Dwa razy z rzutów wolnych trafia Lawrence Kinnard. Turów prowadzi już tylko 64:61.

Skuteczna dobitka Waczyńskiego po rzucie Kinnarda. 64:59.

Dwa "oczka" z wolnych Davida Jacksona. 62:55 na niespełna siedem minut przed końcem meczu.

Trefl wraca do gry za sprawą "trójki" Adama Waczyńskiego. 60:55.

Piąte przewinienie Roberta Tomaszka, który musi opuścić boisko.

Trener Jacek Winnicki widząc nieporadność swoich zawodników w ataku prosi o czas.

Czwarty w tej kwarcie punkt Ljubotiny. 60:52.

Trefl obronił akcję Turowa. 60:50.

III kwarta 60:48

Sopocianie nie zrozumieli się w ataku i w efekcie tracą piłkę.

Znów fatalna skuteczność Harringtona na linii rzutów wolnych. 60:48.

Marko Brkić trafił za trzy. Turów prowadzi 60:46, a jeszcze przed chwilą Trefl nieco zmniejszył straty do rywali.

Punkty Ljubotiny. 55:44. Do końca tej kwarty nieco ponad dwie minuty.

Nieskutecznie w ataku Filip Dylewicz. 55:42.

Harrington dwa razy nie trafił stojąc na linii rzutów wolnych, a gospodarze odpowiedzieli skuteczną akcją. 55:39.

O czas prosi trener Trefla Sopot.

Trójka Toreya Thomasa. 51:39.

Ljubotina staje na linii rzutów wolnych. Trafia jedną z dwóch prób. 48:39.

W końcu któryś z zespołów zdobył punkty, a uczynił to Harrington. 48:38 na nieco ponad sześć minut przed końcem trzeciej kwarty.

Wysocki przestrzelił spod samego kosza.

Chwilowy impas strzelecki obu zespołów.

W odpowiedzi trzypunktowa akcja Jacksona. 48:36.

Dwa punkty Waczyńskiego. 45:36.

II kwarta 45:34

Pierwszą połowę kończy Davis Jackson, który wykorzystuje oba rzuty wolne. 45:34.

Jackson trafia tylko jeden wolny, ale gospodarze zbierają piłkę i nie kończą skutecznie kolejnego ataku. 43:34.

Akcja dwa plus jeden w wykonaniu Kinnarda. 40:34 w 18. minucie meczu.

Tomaszek trafia spod kosza. Turów prowadzi 40:29.

Rośnie przewaga Turowa, która w 15. minucie wynosi dziewięć punktów. 36:27.

Ivan Zigeranović w roli głównej. Na nieco ponad sześć minut przed końcem pierwszej połowy Turów prowadzi 33:27.

Kickert spod kosza i Turów odskakuje na kolejne dwa punkty. 31:27.

Punkty Jacksona. Turów odzyskuje prowadzenie. 29:27.

Po akcji Wysockiego znów mamy wynik remisowy. 27:27.

Na początku drugiej kwarty jest remis 25:25.

I kwarta 23:25

Na 29 sekund przed końcem pierwszej kwarty jest 25:23 dla gości z Sopotu.

Wysocki trafia spod kosza. 20:23.

Dwa punkty Filipa Dylewicza dają żółto-czarnym trzypunktowe prowadzenie. 18:21. Za nami ósma minuta meczu.

Dwie szybkie akcje gospodarzy i przewaga sopocian zmalała do tylko jednego oczka. 18:19. O czas prosi trener Karlis Muiznieks.

W 7. minucie Trefl prowadzi 19:14 po punktach Dragana Ceranicia.

Kinnard powtórzył swój wyczyn sprzed chwili. 14:17.

Skutecznie na obwodzie Lawrence Kinnard. 12:14.

Pomysłowa akcja Waczyńskiego, który zagrał niczym rasowy center i zdobył dwa punkty. 10:11. Do końca pierwsze kwarty pięć minut i 20 sekund.

Druga z rzędu celna "trójka" gospodarzy. Tym razem skuteczny na linii 6,75 był Brkić. 10:9.