Dzień otwarty programu „Chodź na łyżwy” i łyżwiarski piknik rodzinny w Gdańsku

Materiał informacyjny PZŁF
W najbliższą niedzielę 29 listopada w Hali Olivia mieszczącej się przy alei Grunwaldzkiej 470 w Gdańsku (wejście od recepcji hotelu Olivia od ulicy Bażyńskiego) odbędzie się łyżwiarski piknik rodzinny - Dzień Otwarty programu „Chodź na łyżwy”. To ogólnopolskie przedsięwzięcie organizowane przez Polski Związek Łyżwiarstwa Figurowego przy współpracy z PGE Energia Ciepła SA jest dofinansowane jest ze środków Ministerstwa Sportu.

Piknik rodzinny Chodź na łyżwy to kolejna okazja do tego, żeby zdobyć dużą dawkę pozytywnych wrażeń i sportowo spędzić czas w gronie rodzinnym pod okiem wykwalifikowanych instruktorów z klubów GSK Stoczniowiec i AŁF Gdańsk. Pomiędzy turami zajęć odbędą się pokazy, w których wystąpią zawodnicy tych klubów.

W niedzielę będzie też wyjątkowa okazja zobaczyć na tafli Justynę Plutowską i Jeremiego Flemina, którzy zakończyli już karierę zawodniczą. Para ta wielokrotnie reprezentowała Polskę na arenie międzynarodowej w tańcach na lodzie.

- Rok powoli dobiega końca, ale my wcale nie zwalniamy łyżwiarskiego tempa. Gdańskie spotkanie w ramach naszego flagowego programu popularyzatorskiego adresujemy przede wszystkim do najmłodszych. Nie oznacza to, że opiekunów skazujemy tylko na obserwowanie swoich pociech w akcji. Przygotowaliśmy dwie tury zajęć dla dorosłych, których serdecznie zachęcamy do czynnego udziału! - komentuje Dominika Mazur, koordynatorka programu Chodź na łyżwy

Plan niedzielnego wydarzenia:

  • 9:00 - 9:50 - I tura zajęć
  • 9:50 - 10.20 - pokazy
  • 10.20 - 11.10 – II tura zajęć

Formularz zgłoszeniowy: shorturl.at/vyFNX

W wydarzeniu mogą wziąć udział dzieci uczęszczające do szkół podstawowych oraz młodsze (od czwartego roku życia) prezentujące każdy poziom zaawansowania. Organizatorzy przygotowali też grupy dla opiekunów - po jednej na każdą turę zajęć.

Wstęp i udział w zajęciach jest bezpłatny, na miejscu będzie można odpłatnie wypożyczyć łyżwy (organizator zapewnia jedynie ograniczoną ilość sprzętu)

Zajęcia odbędą się w godzinach 9.00 - 11.10. Rejestracja wystartuje o godzinie 8.30 i będzie ona czynna przez cały czas trwania wydarzenia.

Impreza odbywa się przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

O tym, że program PZŁF przynosi efekty świadczą badania Kantar Polska, które prowadzone były w lutym 2020 roku na zlecenie PGE Energia Ciepła. - Cieszymy się, że szeroko pojęte łyżwiarstwo, w tym łyżwiarstwo figurowe, dające możliwość wszechstronnego rozwoju, staje się coraz bardziej popularną formą aktywności, jeśli chodzi o sporty postrzegane jako te, które wywodzą się z tradycji zimowej - mówi prezes PZŁF.

- Łyżwiarstwo to fantastyczny, pełen radości sport, co staramy się pokazać poprzez organizację Dni Otwartych w poszczególnych miastach, w trakcie łyżwiarskiego sezonu. Taki program, jak „Chodź na łyżwy” pozwala też propagować ruch na łyżwach w każdej grupie wiekowej, wpisując się w nasze oczekiwania, żeby na lodowiska przychodziły całe rodziny - dodaje Jacek Tascher.

Wideo

Materiał oryginalny: Dzień otwarty programu „Chodź na łyżwy” i łyżwiarski piknik rodzinny w Gdańsku - Dziennik Bałtycki

Dodaj ogłoszenie