Rafał Rusiecki
City Trail Trójmiasto w Gdyni - 9.02.2020
City Trail Trójmiasto w Gdyni - 9.02.2020 Przemysław Świderski
City Trail Gdynia. 414 biegaczy stawiło się w niedzielę na mecie czwartego już biegu przełajowego cyklu City Trail z Nationale-Nederlanden 2019/2020. Najszybciej trasę liczącą 5 km pokonał Łukasz Kujawski z Żukowa, który uzyskał czas 16.27. W zawodach dla dzieci i młodzieży wzięło udział 112 biegaczy.

City Trail Trójmiasto 9.02.2020 - wyniki

Czwartą odsłonę cyklu City Trail Trójmiasto, rozgrywaną w niedzielę w Gdyni, wygrał Łukasz Kujawski. Biegacz z Żukowa pokonał leśny dystans 5 km w czasie 16 minut i 27 sekund. Zdystansował przy tym goniących go Szymona Gumkowskiego z Gdańska (16.40) oraz Krzysztofa Żygendę z Gdyni (17.05).

Na starcie nie stanął tym razem Florian Pyszel, czyli zawodnik, który zwyciężał w trzech poprzednich zawodach tegorocznej serii.

Najszybsza spośród kobiet była tego dnia Monika Dubiella z Lubichowa, która uzyskała czas 19.14, a ten dał jej 20 miejsce w klasyfikacji ogólnej. Drugie miejsce zajęła Maria Maj-Roksz z Wejherowa (20.45), a trzecie Adrianna Lipko z Gdyni (21.06).

- Biegło mi się dzisiaj dobrze, czułam, że nogi są świeże. Trochę obawiałam się jednej zawodniczki, więc zaryzykowałam od startu mocne tempo, bo uznałam, że tak będzie słusznie. Wszystkie zbiegi pokonałam naprawdę szybko, ale ostatni kilometr i te górki były dla mnie niespodzianką, prawie zmusiły mnie do przejścia do marszu. Głowa jest najważniejsza. Jak głowa odpowiednio pracowała, to nogi również – podkreśliła na mecie Monika Dubiella, która zadebiutowała w tym trójmiejskim biegu.

Kolejne zawody są zaplanowane na 1 marca w Gdańsku, a ostatnie w trwającej edycji odbędą się 22 marca w Gdyni. Uroczyste podsumowanie sezonu będzie zorganizowane 31 marca. Tego dnia zostaną rozdane pamiątkowe medale dla wszystkich, którzy ukończą co najmniej 4 biegi, a także nagrody dla najszybszych biegaczy.