Całoroczne działania Pho3nix Kids, czyli jak zachęcić dzieci do aktywności fizycznej w nowoczesny sposób

Materiał informacyjny Pho3nix Foundation
Udostępnij:
Sport to zdrowie, a uprawianie go od najmłodszych lat ma korzystny wpływ na rozwój psychofizyczny dzieci, a także na ich umiejętności przyswajania wiedzy. Jednak najnowsze statystki pokazują, że dzieci coraz mniej uprawiają sport, a w Polsce rośnie problem otyłości i nadwagi, wśród najmłodszych. Obecnie problem ten dotyczy około 30% dzieci w wieku wczesnoszkolnym i niemal 22% młodzieży do 15 roku życia. W celu przeciwdziałania spadającemu zainteresowaniu aktywnością fizyczną wśród dzieci powstała platforma sportowo – edukacyjna Pho3nix Kids. Zobacz, jak za pomocą nowoczesnych technologii Pho3nix zachęca dzieci do aktywności fizycznej!

Nowoczesne podejście do wychowania fizycznego Pho3nix Kids

Fundacja Pho3nix to organizacja non-profit zainicjowana w celu ukazania aktywności fizycznej, jako sposobu na poprawę zdrowia i dobrego samopoczucia wśród dzieci. W tym celu powstała platforma sportowo – edukacyjna skierowana do dzieci, młodzieży, szkół oraz rodziców. W ramach działań platformy oraz fundacji został opracowany całoroczny harmonogram wydarzeń, warsztatów oraz konkursów, które mają na celu zachęcić dzieci do regularnej aktywności fizycznej, a także w ciekawej formie przedstawić fundamenty zdrowego stylu życia.

Dzięki takim projektom jak Pho3nix Kids młodzi amatorzy sportu mają możliwość budowania ducha rywalizacji podczas akcji szkolnych oraz międzyszkolnych. Aby zarejestrować zespół szkolny i wziąć udział w wyjątkowych wydarzeniach, wystarczy wypełnić formularz na stronie: Pho3nix Kids.

Aktywności fizyczna dzieci — dlaczego jest potrzebna do prawidłowego rozwoju?

Aktywność fizyczna jest niezbędna do prawidłowego rozwoju dziecka. Regularna aktywność pozytywnie wpływa na działanie układu mięśniowo - szkieletowego, stymuluje rozwój układu krążenia oraz oddechowego, pobudza rozwój układu nerwowego. Pomaga również w utrzymaniu prawidłowej masy ciała. Ruch może też korzystnie wpływać na układ odpornościowy, dzięki temu może zminimalizować ryzyko występowania różnych chorób wieku dziecięcego. Badania pokazują także, że aktywność fizyczna korzystnie wpływa na samopoczucie i pomaga lepiej radzić sobie ze stresem.

Ponadto sport sam w sobie może stanowić wspaniałą rozrywkę i być dla dziecka doskonałą zabawą. Wystarczy pokazać dziecku, że może czerpać przyjemność z uprawiania sportu. W tym celu można wykorzystać nowoczesne narzędzia lub aktywnie spędzać czas ze swoimi pociechami.

Tu jest zawarte to o czym wspomniałam wyżej w komentarzu

Dzieci potrzebują inspiracji — ćwiczenia dla dzieci z Pho3nix Kids YouTube

Jednym z najlepszych sposobów dla rodziców, aby zachęcić dzieci do aktywności fizycznej, jest zainspirowanie ich własnym przykładem. Uprawianie z dzieckiem różnych sportów, pozwoli mu na poznanie wielu dyscyplin i odnalezienie tej, które może stać się jego ulubioną. Jeśli jednak jesienna pogoda zniechęca do aktywności fizycznej na zewnątrz, można zaczerpnąć inspirację z sieci i ćwiczyć z dzieckiem w domu. Pomocny w tym będzie kanał Pho3nix Kids w serwisie YouTube. Można tam znaleźć darmowe filmy z ćwiczeniami przygotowanymi przez doświadczonych trenerów oraz dzieci w różnym wieku i na różnym poziomie zaawansowania. Wszystko to, aby pomóc najmłodszym pozostać w ruchu, nawet w domu!

Nagrody za codzienną aktywność fizyczną — konkursy dla dzieci

Dodatkową motywacją dla dzieci, aby regularnie ćwiczyły mogą być nagrody za osiągnięcia i postępy w sporcie. W związku z tym Pho3nix Kids przygotował specjalną i darmową aplikację dla dzieci, która liczy kroki. Wystarczy, codziennie robić odpowiednią ilość kroków, aby zdobywać dodatkowe punkty i mieć szansę powalczyć o nagrodę. Co miesiąc w aplikacji pojawi się nowe wyzwanie, w którym zwyciężyć mogą najaktywniejsi. Do wygrania są opaski sportowe, hulajnogi lub akcesoria sportowe, które wspierać będą aktywność fizyczną dzieci. Za pośrednictwem aplikacji konkurują ze sobą dzieci z całej polski, co może stanowić dodatkową motywację, dla dzieci, które złapały bakcyla sportowej rywalizacji.

WF w szkole nie musi być nudny — warsztaty szkolne

Działania Pho3nix Kids kierowane są również do szkół, ponieważ to tam najczęściej dzieci mają pierwszą styczność z regularną aktywnością fizyczną, połączoną z zabawą. W ramach działań promujących wychowanie fizyczne w szkołach Pho3nix przy współpracy z Ciech Tri Tour opracował międzyszkolny konkurs dla dzieci i młodzieży. Głównym zadaniem konkursowym jest przygotowanie relacji wideo ze sportowych aktywności uczniów i nauczycieli. Znaczenie ma kreatywność i zaangażowanie. Dla szkół przewidziane są nagrody:

  • warsztaty dla najbardziej zaangażowanych placówek,
  • dofinansowanie na sprzęt sportowy dla zwycięskich szkół,
  • pierwsze szkoły zgłoszone do konkursu otrzymają od fundacji Pho3nix pakiet akcesoriów sportowych.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez Jury fundacji oraz ogólnopolskie głosowanie na platformie Pho3nix KIDS.

Warsztaty szkolne to nagroda dla najbardziej zaangażowanych uczniów i nauczycieli. Profesjonalni sportowcy podczas ubiegłorocznej edycji odwiedzili ponad 100 różnych placówek, w których przeprowadzili zajęcia sportowo – edukacyjne, budując przy tym więź z Fundacją Pho3nix oraz rozwijając sportowego ducha dzieciaków.

Aktywność fizyczna przez cały rok dzięki obozom i półkoloniom

Wakacje to również świetny czas do spędzenia aktywnie czasu w gronie rówieśników. Jednak niektóre rodziny nie mogą pozwolić sobie, aby wysłać swoje dzieci na obozy sportowe. Dlatego Fundacja Pho3nix przy współpracy z Ciech Tri Tour opracowała projekt bezpłatnych obozów i półkolonii Pho3nix Kids Camp. Obozy odbywają się równocześnie w całym kraju pod opieką trenerów, którzy zapewniają uczestnikom niezapomniane wrażenia sportowe. Uczestnikami obozów są uczniowie placówek, które przez cały rok biorą udział w projektach edukacyjno-sportowych fundacji.

Pho3nix Kids jest projektem realizowanym globalnie. Do akcji przyłączyły się także kraje takie jak: Szwajcaria, Wielka Brytania, Australia oraz Hiszpania. Warto dodać, że Polska jest pionierem i inicjatorem wszystkich działań związanych z platformą.

Materiał oryginalny: Całoroczne działania Pho3nix Kids, czyli jak zachęcić dzieci do aktywności fizycznej w nowoczesny sposób - Nasze Miasto

Dodaj ogłoszenie