Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Były prezydent Sopotu Jacek Karnowski niezadowolony z wyboru nowego komisarza

OPRAC.: MK
Premier Mateusz Morawiecki zlekceważył mieszkańców Sopotu; na komisarza, zamiast rekomendowanej wiceprezydentki Magdaleny Czarzyńskiej-Jachim, wybrał osobę, która nawet nie dostała się do Rady Miasta w 2010 roku - mówił w środę poseł KO, b. prezydent Sopotu Jacek Karnowski.

Premier Mateusz Morawiecki wyznaczył Lucjana Brudzyńskiego do pełnienia - od 15 listopada br. - funkcji Prezydenta Miasta Sopotu do czasu objęcia obowiązków przez nowo wybranego prezydenta – poinformowało w środę biuro prasowe wojewody pomorskiego. Decyzja dotycząca wyznaczenia komisarza zapadła w związku z tym, że dotychczasowy prezydent Sopotu Jacek Karnowski, który startował z listy KO do Sejmu, uzyskał mandat poselski. Z chwilą ogłoszenia wyniku wyborów przestał pełnić swoją dotychczasową funkcję.

Sopot ma nowego komisarza

W środę (15.11. 2023 r.) w Sopocie odbyła się konferencja prasowa dotycząca powierzenia przez premiera funkcji komisarza Sopotu Lucjanowi Brudzyńskiemu. Wzięli w niej udział Jacek Karnowski, szef PO w Sopocie i b.wiceprezydent miasta Marcin Skwierawski oraz sopocka radna i przewodnicząca komisji Turystyki i Uzdrowiska w Radzie Miasta Sopotu Aleksandra Gosk.

Pan premier Morawiecki zlekceważył mieszkańców Sopotu. Dlatego, że nie posłuchał radnych Platformy Sopocian, którzy uzyskali w ostatnich wyborach aż 56 proc., czyli prawie 10 tys. głosów i na komisarza, zamiast rekomendowanej wiceprezydentki Magdaleny Czarzyńskiej-Jachim, osoby niezwykle kompetentnej, wybrał osobę, która nawet nie dostała się do Rady Miasta w 2010 roku. Kandydując z koalicyjnego dla PiS ówczesnego klubu Kocham Sopot, zdobył 37 głosów – powiedział Jacek Karnowski.

Jacek Karnowski krytykuje premiera za wybór komisarza Sopotu

Będziemy bardzo uważnie patrzyli na ręce panu komisarzowi. Dlatego, że obficie wpłacał pieniądze na konto Prawa i Sprawiedliwości. Był także w radzie nadzorczej Polskiej Fundacji Narodowej, która znana jest z tego, że marnotrawiła pieniądze – powiedział Jacek Karnowski.

Marcin Skwierawski wyraził nadzieję, iż „komisarz zabierze się jak najszybciej do pracy”.

Czekają pilne decyzje dotyczące mieszkań zastępczych, dotacji środowiskowych, dotacji na zmianę ogrzewania, czy wypłaty świadczeń. Zwyczajowo robiliśmy to do 15 listopada. Dzisiaj są potrzebne w tej materii decyzje – powiedział wiceprezydent.

Tak po ludzku nie zazdroszczę panu komisarzowi, ponieważ nie ma poparcia mieszkańców Sopotu, jest związany ze środowiskiem, które każdorazowo przegrywało wybory w Sopocie, dostał nominację od premiera, który utracił większość parlamentarną i żegna się z rządem – mówił Skwierawski.

Lucjan Brudzyński komisarzem Sopotu

Nigdy nie byłem członkiem żadnej partii politycznej i nigdy nie zostanę. To jest moja deklaracja, a w mieście Sopocie funkcjonuje dobrze, a może nawet bardzo dobrze urząd, w którym pracują bardzo kompetentni ludzie – powiedział w rozmowie z Radiem Gdańsk pełniący obowiązki prezydenta Sopotu Brudzyński.

Lucjan Brudzyński jest 45-letnim prawnikiem, menedżerem, harcerzem w stopniu harcmistrza, społecznikiem i trenerem sportowym. Był m.in. prezesem rady nadzorczej Polfa Production, a także członkiem rad nadzorczych firm BM Medical S.A. i Toucan sp. z o.o.

Jak podaje Pomorski Urząd Wojewódzki, Brudzyński od 2011 roku jest członkiem Komitetu Monitorującego dla Mechanizmu Finansowania Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a od 2016 roku członkiem Komitetu Monitorującego dla Programu Operacyjnego "Wiedza Edukacja Rozwój" przy Ministerstwie Rozwoju.

Źródło:

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Były prezydent Sopotu Jacek Karnowski niezadowolony z wyboru nowego komisarza - Dziennik Bałtycki

Wróć na sopot.naszemiasto.pl Nasze Miasto