Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Blisko 60 procent Polaków chce, żeby nauka zdalna wróciła do szkół, jeśli zajdzie taka potrzeba

OPRAC.:
Kamil Kusier
Kamil Kusier
Blisko 60 procent Polaków chce, żeby nauka zdalna wróciła do szkół jeśli zajdzie taka potrzeba
Blisko 60 procent Polaków chce, żeby nauka zdalna wróciła do szkół jeśli zajdzie taka potrzeba Mariusz Kapala / Gazeta Lubuska
W polskich szkołach na dobre rozpoczął się rok szkolny 2022/2023. Równolegle z rozpoczęciem nauki wraca temat ewentualnego zamknięcia szkół jesienią. Choć ministerstwo zdrowia wyklucza obecnie taką możliwość, nadal jednak spora część Polaków zastanawia się tak taką ewentualnością. Jak wskazuje ClickMeeting w swoim badaniu, aż 58 procent respondentów chce, aby w przypadku zagrożenia bezpieczeństwa nauka zdalna wróciła do szkół. Według 39 procent badanych, taki model wpływa na rozwój samodzielności. Jednocześnie 38 procent osób chciałoby, żeby szkoły i uczelnie częściej korzystały z opcji hybrydowej.

Nauka zdalna powróci? W przypadku takiej konieczności blisko 60 procent Polaków popiera ten pomysł

Jak wskazuje badanie przeprowadzone przez ClickMeeting aż 58 procent Polaków deklaruje, że w przypadku zagrożenia bezpieczeństwa, chciałoby, żeby szkoły i uczelnie przeszły na zdalny tryb nauczania. 19 procent badanych nie miało na ten temat zdania, a 23 procent ankietowanych jasno odpowiedziało, że nie chciałoby powrotu edukacji online.

W badaniu zapytano również o to, czy szkoły i uczelnie powinny w większym stopniu korzystać z hybrydowych modeli nauczania?
38 procent popiera ten pomysł, 33 procent jest przeciwna, a 29 procent nie zabrało stanowiska w sprawie.

Czwarta dawka szczepionki na COVID-19 dla wszystkich? Czy będą ograniczenia epidemiczne?

Edukacja zdalna. Zdaniem 39 procent Polaków ten model pracy uczy nas samodzielności

Czy edukacja zdalna może nieść za sobą korzyści? Co w trybie zdalnym może być pozytywne, a co negatywne? 39 procent badanych wskazało, że plusem edukacji zdalnej jest bez wątpienia nauka samodzielności, 35 procent wskazało wykorzystywanie nowych technologii, również 35 procent wskazało oszczędność czasu.

29 procent uznało, że korzyścią nauki zdalnej jest możliwość wykorzystywania multimedialnych materiałów, 20 procent wskazało lepszą organizację dnia, a 10 procent ankietowanych uznało, że ucząc się z domu, nie są narażeni na żadne rozpraszacze. Według niespełna 5 procent respondentów nauka zdalna pozwala na większy wpływ na edukację.

Pokłócili się o covid. 75-latek poszedł się zaszczepić, a potem pobił go 27-letni gdańszczanin

Co jednak w przypadku minusów? Aż 83 procent jako negatywny wpływ edukacji zdalnej wskazało brak kontaktu z rówieśnikami, zdaniem 64 procent minusem jest również brak ruchu i prawdziwych przerw. Niewiele mniej, bo 62 procent osób wskazało na niższy poziom nauczania, zaś 57 procent przyznało, że ucząc się w domu, ma problemy ze skupieniem i wykazuje mniejsze zaangażowanie.

- Choć nauka zdalna błyskawicznie i nieoczekiwanie wkroczyła w nasz w system edukacji, stosunkowo szybko nauczyliśmy się efektywniej pracować w tym trybie - mówi Dominika Paciorkowska z ClickMeeting. - Samo zdobywanie wiedzy online zyskuje coraz więcej zwolenników. Blended learning i nauka hybrydowa są rozwiązaniami, które mogą połączyć świat offline i online w edukacji. Pomagają także w zdobywaniu zupełnie nowych kompetencji: nie tylko tych cyfrowych, ale również związanych z samodzielnością czy umiejętnością organizacji własnego czasu prac.

Czwarta dawka szczepionki przeciw COVID-19 dla personelu medycznego

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Blisko 60 procent Polaków chce, żeby nauka zdalna wróciła do szkół, jeśli zajdzie taka potrzeba - Dziennik Bałtycki

Wróć na gdansk.naszemiasto.pl Nasze Miasto