Awans Trefla w Pucharze Polski

Paweł Durkiewicz
Grający w szóstkę koszykarze Trefla pokonali w 3. rundzie Pucharu Polski zespół Delikatesy Centrum Bank PBS Krosno 74:63 i awansowali tym samym do fazy grupowej rozgrywek.

Sopocianie pojechali do Krosna w mocno okrojonym składzie. W Trójmieście pozostali Giedrius Gustas, Marcin Stefański, Filip Dylewicz oraz Dragan Ceranić, czyli gracze, którzy w meczach Tauron Basket Ligi spędzają na boisku najwięcej minut. Na pucharową potyczkę udała się piątka zawodników z ligowej rotacji, a kadrę meczową uzupełnili młodzieżowcy, spośród których na parkiet wyszedł tylko Daniel Szymkiewicz.
Podróż klubowego autokaru na Podkarpacie zajęła aż 20 godzin. Mimo tych niesprzyjających warunków w już w pierwszej połowie spotkania stroną przeważającą był Trefl. Jedynym mocnym punktem gospodarzy był szalejący snajper Piotr Pluta. Brat bardziej znanego zawodnika Anwilu Włocławek Andrzeja Pluty przez 14 pierwszych minut zdobył aż 19 "oczek", będąc przy tym jedynym punktującym w swojej drużynie!
W drugiej połowie, gdy Pluta spuścił nieco z tonu, żółto-czarni szybko wyszli na ponad 10-punktowe prowadzenie i mimo ogromnego zmęczenia dowieźli wygraną do końcowej syreny.
Punkty dla Trefla zdobywali: Waczyński 22 (4 x 3), Kikowski 17 (2), Harrington 15 (2), Kinnard 10, Ljubotina 8, Szymkiewicz 2.