Atom Trefl pewnie wygrywa w Bydgoszczy. Udany debiut Hodge i Glass

Piotr Wiśniewski
Karolina Misztal
W sobotnim spotkaniu w barwach Atomu Trefla w końcu zadebiutowały tak oczekiwane przez kibiców Amerykanki: Megan Hodge oraz Alisha Glass. Obie debiut miały udany, gdyż ich zespół pewnie pokonał Pałac Bydgoszcz 3:0. Niezależnie od pozostałych wyników innych meczów Atomówki pozostaną na czele tabeli PlusLigi.

NIGHT OF THE JUMP W ERGO ARENIE: DZIEŃ PIERWSZY [ZDJĘCIA]

Atom Trefl zagrał w Bydgoszczy, jak na lidera przystało. Dobre wejście w drużynę zaliczyły dwie Amerykanki, dla których był to premierowy występ w PlusLidze. Glass wyszła nawet w pierwszym składzie, a Hodge pojawiała się na zmianie. Mając taki wybór trener Chiappini mógł zdecydować się na nieco inne niż zwykle ustawienie.

Spotkanie od początku ułożyło się pod dyktando sopocianek. Szybko wypracowana przewaga pozwoliła Atomówkom mieć kontrolę nad pierwszym setem. W szeregach gospodyń szwankował zwłaszcza atak. Pałac nie był w stanie przebić się przez szczelny mur Atomu Trefla. Bydgoszczanki walczyły jednak ambitnie, ale wobec silniejszego przeciwnika niewiele były w stanie wskórać.

Więcej emocji kibice zgromadzeniu w bydgoskiej hali "Łuczniczka" przeżywali w partii numer dwa. Podopieczne Rafała Gąsiora walczyły z wicemistrzyniami Polski jak równy z równym. Różnych sposobów gry szukała Glass, ale to gospodynie prowadziły 14:10. Przerwa na żądanie Alessandro Chiappiniego poskutkowała. Atom Trefl wyrównał stan partii, a potem zyskał lekką przewagę i w rezultacie wygrał seta do 23.

Pałac napędził w tym sezonie strachu czołowym zespołom w lidze, ale z Atomówkami oprócz ambicji gospodynie nie były w stanie nic pokazać. Gdy w trzecim secie pięknym asem serwisowym popisała się Katarzyna Konieczna Atomówki prowadziły pięcioma punktami (16:11). Bardzo dobra postawa Koniecznej zaowocowała tytułem MVP spotkania. A jej koleżanki skrupulatnie punktowały gospodynie, które w pewnym momencie straciły wolę walki. Nie wierzyły w odwrócenie losów rywalizacji. Atomówki wygrały tego seta do 18, cały mecz 3:0 i na pewno pozostaną liderem PlusLigi.

Pałac Bydgoszcz - Atom Trefl Sopot (16:25, 23:25, 18:25)

Pałac: Mazurek 2, Polak 12, Sosnowska 3, Czyżnielewska 8, Martinez 8, Ziemcowa 5, Kuehn-Jarek (libero) oraz Grejman.

Atom: Glass 4, Ozsoy 14, Dziękiewicz 9, Konieczna 17, Świeniewicz 9, Navarro Fernandez 4, Maj (libero) oraz Sieczka 1, Hodge 5, Tokarska.

MVP meczu: Katarzyna Konieczna (Atom Trefl).