Arka Gdynia wygrała w Łowiczu z Pelikanem i awansowała do kolejnej rundy Pucharu Polski

Patryk Kurkowski
Arka Gdynia wygrała w Łowiczu z Pelikenem.
Arka Gdynia wygrała w Łowiczu z Pelikenem. Tomasz Bolt/Polskapresse
Arka Gdynia pokonała w Pucharze Polski drugoligowy Pelikan Łowicz i zgodnie z przewidywaniami awansowała do 1/16 finału. Gdynianie wyrzucili za burtę swojego przeciwnika w drugiej połowie, kiedy to piłkę do siatki skierowali Marcus da Silva i Mateusz Szwoch.

A mogło być zupełnie inaczej. Jeszcze w końcówce pierwszej połowy gospodarze stworzyli sobie naprawdę groźną sytuacją, zaś tu po wznowieniu gry łowiczanie nie wykorzystali rzutu karnego! W 47 minucie znakomicie interweniował Michał Szromnik, który wybronił uderzenie Mykoli Dremluka z jedenastu metrów.

Nieco ponad kwadrans później niewykorzystana okazja zemściła się na Pelikanie. Żółto-niebiescy wyszli na prowadzenie po trafieniu Marcusa da Silvy, który wykorzystał dogranie Marcina Radzewicza. Brazylijczyk potrzebował zatem zaledwie trzech minut, by zmusić bramkarza rywali do kapitulacji. Dziesięć minut później podopieczni Pawła Sikory praktycznie przypieczętowali awans, bo na 2:0 podwyższył Mateusz Szwoch. 20-letni piłkarz z rzutu wolnego trafił wprawdzie w mur, ale dobitka była już skuteczna.

Łowiczanie próbowali jeszcze odmienić losy tego meczu, ale udało im się jedynie zmniejszyć rozmiary porażki. W 88 minucie bramkę zdobył Adrian Świątek.

Co zadecydowało o wygranej Arki? Potrójna zmiana, do której doszło w 62 minucie. Wówczas to na boisko wyszli da Silva, Arkadiusz Aleksander i Tomasz Jarzębowski. Od tamtego momentu gdynianie wyraźnie dominowali.

Losowanie drabinki Pucharu Polski odbędzie się w czwartek o godz. 13. Tym razem drużyny od samego początku będą znały ewentualnych przeciwników w drodze do finału, który zaplanowano na 2 maja 2014 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Mecze 1/16 finału Pucharu Polski odbędą się w dniach 16/17 sierpnia.

Pelikan Łowicz - Arka Gdynia 1:2 (0:0)

Bramki: Adrian Świątek (88)- Marcus da Silva (65), Mateusz Szwoch (75).

Pelikan: Olszewski - Gołuch (59 Kowalczyk), Brodecki, Dremluk, Ceglarz, Wyszogrodzki (80 Golański), Koman, Pomianowski, Adamczyk (68 Kosiorek), Solecki, Świątek.

Arka: Szromnik - Kubowicz, Marcjanik, Sobieraj, Tomasik - Szulc (62 da Silva), Gałecki (62 Aleksander), Rzuchowski (62 Jarzębowski), Radzewicz - Szwoch - Jamróz.