Dodaj zdjęcie profilowe

avatarBożena Harasimowicz

Sopot
Bożena Harasimowicz studia wokalne ukończyła z wyróżnieniem w gdańskiej Akademii Muzycznej w klasie śpiewu prof. Zofii Janukowicz-Pobłockiej.Obecnie profesor zwyczajny tejże uczelni. Nagrodzona Medalem Prezydenta Miasta Gdańska w dowód uznania za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury (2005) i Srebrnym Krzyżem Zasługi Prezydenta RP - Bronisława Komorowskiego (2011). W lipcu 2012 roku otrzymała tytuł profesora sztuk muzycznych.

SOPOCKIE DNI SZTUKI WOKALNEJ

2017-06-17 00:35:10

SOPOCKIE DNI SZTUKI WOKALNEJ
(15-23 LIPCA 2017)
, to projekt edukacyjno – kulturalny organizowany od dziewięciu lat przez znaną śpiewaczkę, profesor Akademii Muzycznej w Gdańsku – Bożenę Harasimowicz.
Podczas Dni Sztuki Wokalnej odbędą się kursy mistrzowskie 9. Letniej Akademii Śpiewu prowadzone przez wybitną kadrę nauczycieli śpiewu solowego: Izabelę Kłosińską, Bożenę Harasimowicz, Annę Radziejewską, Jarosława Bręka. Kursy odbywać się będą w Akademii Muzycznej w Gdańsku, a skorzysta z nich 43 młodych śpiewaków z całej Polski w wieku od 17 do 32 lat.
Po zakończeniu kursów, 15 z nich zaprezentuje się przed jury IX Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego Impressio Art, : Izabela Kłosińska - przewodnicząca, Bożena Harasimowicz, Anna Radziejewska, Jarosław Bręk, Sylwia Janiak – Kobylińska – dyrygent.
Uczestnicy konkursu zawalczą o nagrody w postaci koncertów promocyjnych ufundowanych m.in. przez: Gdański Festiwal Muzyczny, Filharmonię Śląską w Katowicach oraz Operę Bałtycką.

Laureatów konkursu poznamy dnia 23 lipca o godz. 12:00 w sali balowej sopockiego hotelu – Sofitel Grand Sopot.
Gościem specjalnym Sopockich Dni Sztuki Wokalnej będą: Martyna Cymerman – sopran (autor zdjęcia Martyny Cymerman: Adam Nawracaj). Jej piękny głos i kunszt wokalny będziemy mogli podziwiać podczas koncertu finałowego DNIA 23 LIPCA O GODZ. 18:00 w Sofitel Grand Sopot.


Jesteś na profilu Bożena Harasimowicz - stronie mieszkańca miasta Sopot. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj