Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Święto nauki trwa od środy do niedzieli. W ramach festiwalu zaplanowano 520 wydarzeń. Najwięcej dzieje się w Trójmieście.

Pikniki naukowe, pokazy, warsztaty, prezentacje doświadczeń i eksperymentów, zwiedzanie laboratoriów, naukowe wycieczki plenerowe, spektakle. To i wiele więcej będzie się działo z okazji Bałtyckiego Festiwalu Nauki, który rozpocznie się w najbliższy wtorek.

- Festiwal organizowany przez pomorskie uczelnie zrzeszone w Radzie Rektorów Województwa Pomorskiego adresowany jest do mieszkańców naszego regionu - nie tylko Trójmiasta. Uczestnikami imprez są zarówno uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych jak również osoby dorosłe, a nawet dzieci w wieku przedszkolnym - tłumaczy przewodniczący RRWP, rektor Uniwersytetu Gdańskiego, prof. Jerzy Gwizdała.

W tym roku naukowe imprezy zawitają do Gdańska, Gdyni, Sopotu, Słupska, Pelplina, Borucina i na Hel.

- Celem Festiwalu jest przybliżenie mieszkańcom Pomorza tematyki prowadzonych w naszych uczelniach badań naukowych, zaznajomienie z osiągnięciami nauki oraz przedstawienie ich w możliwie zrozumiałej, atrakcyjnej formie, sprzyjającej rozbudzeniu ciekawości świata i radości jego poznania - mówi prof. Jerzy Gwizdała.

Podczas imprezy można np. posmakować niezwykłych produktów kuchni molekularnej oraz jadalnych mikroorganizmów, poznać bakterie, które żyją z nami każdego dnia oraz sekrety antybiotyków, wyizolować DNA z owoców i warzyw, dowiedzieć się jak powstaje tęcza i zobaczyć hodowlę roślin w kulturach in vitro. Będzie też szansa, by „pobawić się” w architekta oraz urbanistę oraz samemu...naszkicować miasto. Chętni mogą uruchomić okrętowy tłokowy silnik spalinowy i turbinowy silnik spalinowy.

Bałtycki Festiwal Nauki 2017 - program


W tegorocznej edycji Festiwalu udział bierze 9 uczelni wyższych zrzeszonych w Radzie Rektorów Województwa Pomorskiego:

Co się działo w poprzednich latach:

Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!