Już 2 kwietnia na ulice Trójmiasta wyjdą ubrani na żółto wolontariusze, którzy w zamian za datek na rzecz podopiecznych hospicjów każdemu będą wręczać pachnące żonkile. Do akcji włączają się 4 hospicja z Gdańska, Sopotu, Gdyni a także Pucka. W tym dniu ośrodki połączy też Wielka Żonkilowa Sztafeta.

Motocykliści, biegacze i rolkarze - wszyscy, którzy chcą włączyć się do akcji razem pokonają trasę z Pucka do Gdańska. Obowiązują zapisy elektroniczne.

Pola Nadziei wraz z tysiącami żonkili zawitają wkrótce do Trójmiasta. Wielka Żonkilowa Sztafeta to sportowe wydarzenie organizowane przez Hospicjum pw. Ojca Pio w Pucku, Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni, Dom Hospicyjny Caritas im. św. Józefa w Sopocie, Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza oraz drużynę sportową "Biegowi Wariaci Morsy Gdynia". Ma na celu zwrócenie uwagi na potrzeby ruchów hospicyjnych oraz zachęcenie do ich wspierania, a także promocję zdrowego trybu życia.

Charytatywna sztafeta ma charakter towarzyski i jest podzielona na 3 moduły: Przejazd Motocykli, II Bieg Nadziei, Przejazd na Rolkach. Śięgać będzie od Pucka poprzez Gdynię i Sopot, a zakończy się w Gdańsku łącząc całe Pomorze.

Pola Nadziei w Trójmieście. Żonkil w zamian za wsparcie hospicjów


Wielka Żonkilowa Sztafeta 2017. ProgramEtap I. Przejazd Motocykli


Pierwszy ponad 30 kilometrowy odcinek z Pucka do Gdyni wspólnie pokonają motocykliści, którzy wystartują o godz. 9.30 z hospicjum w Pucku na skwer Arki Gdynia docierając około godz. 10:15.
Zapisy na przejazd motocykli

Etap II. Bieg Nadziei

Kolejny 10 kilometrowy odcinek ze Skweru Arki w Gdyni do Mola w Sopocie pokonają miłośnicy biegania. Rozgrzewkę przeprowadzi profesjonalny trener o godzinie 10:10, a około godz. 10.30 wybiegniemy na trasę, by wspólnie dobiec do mety, gdzie rozpocznie się ostatni odcinek sztafety.

Zapisy na Bieg Nadziei

Etap III. Przejazd Rolkarzy

Ostatni 5-kilometrowy odcinek pokonają rolkarze na trasie od Mola do Mola (Sopot-Gdańsk Brzeźno) startujący około godziny 12.00 a kończąc na mecie całej I Wielkiej Zonkilowej Sztafety o godzinie 12:30

Zapisy na Przejazd dla Rolkarzy

Każdy z wymienionych odcinków polega na wspólnym pokonaniu trasy. Zachęcamy do udziału w żółtych strojach, symbolizujących żonkile - symbol nadziei i ruchu hospicyjnego.

O 12:30 z Brzeźna wyruszy Parada Samochodów Żonkilowych. Dojadą do Baszty Jacek, gdzie o13:30 odbędzie się tradycyjna Parada Żonkilowa do pomnika Neptuna.


Z regionu

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!