Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ścieżki rowerowe w Sopocie zostaną zmodernizowane

Ewa Andruszkiewicz
Z inwestycji już teraz cieszą się nie tylko cykliści, ale też miłośnicy pieszych wędrówek w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym
Z inwestycji już teraz cieszą się nie tylko cykliści, ale też miłośnicy pieszych wędrówek w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym 123rf
1,6 mln zł - tyle kosztować będzie modernizacja sopockiego, 10-kilometrowego odcinka trasy rowerowej na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Jakie prace, w ramach tych środków, zaplanowano?

- Poprawione zostaną nawierzchnie ścieżek, powstanie lepsze odwodnienie i oznakowanie miejsc przeznaczonych do odpoczynku, a więc zostanie zrobione wszystko to, czego potrzebują turyści - mówi Krzysztof Jałoszyński, podinspektor ds. komunikacji rowerowej w sopockim magistracie.

Z planowanej inwestycji już teraz cieszą się nie tylko cykliści, ale też miłośnicy pieszych wędrówek. - To dla nas bardzo dobra wiadomość. Lubimy spacerować z dzieciakami po Trójmiejskim Parku Krajobrazowym, niestety z wózkiem nie zawsze jest to łatwe - przyznaje pani Anna z Sopotu. - Mam nadzieję, że stan nawierzchni ulegnie po remoncie znacznej poprawie - dodaje.

- Na pewno tak się stanie - zapewnia Jałoszyński. - Chodzi przede wszystkim o poprawę jakości leśnych tras rekreacyjnych, aby były one dostosowane do rosnących potrzeb turystów, zarówno pieszych, jak i rowerowych, ale też o ochronę Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego poprzez kanalizację ruchu rekreacyjnego na głównym trójmiejskim szlaku, biegnącym od Gdyni, przez Sopot, aż do Gdańska - dodaje.

Jak tłumaczy dalej sopocki oficer rowerowy, cały szlak w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym składa się z dwóch części. Pierwsza to główna magistrala, przebiegająca przez całe Trójmiasto. - Od niej odchodzą jeszcze tzw. ości, a więc łączniki szlaku z miejskimi odcinkami dróg rowerowych. Na obszarze Sopotu modernizacji ulegną trzy ości: jedna na wysokości osiedla Brodwino, druga, będąca przedłużeniem ulicy 23 Marca i trzecia przy Pętli Reja, gdzie wykonane zostanie odwodnienie - mówi dalej Jałoszyński.

Co ważne, na całej długości szlaku nie zostanie zmieniony rodzaj nawierzchni. Jeżeli do tej pory ścieżka była szutrowa, to taka pozostanie. Tam, gdzie mamy trasy naturalne, nadal będziemy je takimi mieć. Zostaną jedynie poprawione. - Fajnie, że nie będzie za dużo asfaltu. Leśne ścieżki mają w sobie dużo uroku. To dlatego większość ludzi wybiera się na wycieczki poza miasto - dodaje pani Anna.

od 12 lat
Wideo

Stop agresji drogowej. Film policji ze Starogardu Gdańskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto