Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

PlusLiga Kobiet: Atom Trefl Sopot - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 1:3

Piotr Wiśniewski
Energetyczne derby dla Tauronu MKS. W pierwszym półfinale play-off Atom Trefl przegrał z Tauronem MKS 1:3. Mecz rozpoczął się dla sopocianek fantastycznie. Podopieczne Alessandro Chiappiniego rozbiły rywalki w puch w pierwszym secie, ale niestety dobrej dyspozycji nie zaprezentowały w kolejnych partiach. Szansa na rewanż w niedzielę o godzinie 18.

Atom Trefl Sopot - Tauron MKS 1:3 (25:11, 21:25, 18:25, 22:25)

Atom Trefl: Glass 4, Sieczka 8, Dziękiewicz 2, Kożuch 13, Hodge 17, Ssuschke-Voigt 9, Maj (libero) oraz Tokarska 3, Saad, Bełcik 1, Konieczna 5.

Tauron MKS: Dirickx 4, Leys 7, Plchotova 12, Żebrowska 27, Skowrońska 2, Liniarska 6, Strasz (libero) oraz Śliwa 1, Zaroślińska, Ściurka, Nuszel 3.

MVP: Izabela Żebrowska (Tauron MKS).

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw) 1-0 dla Tauronu.

IV set 22:25

Koniec meczu. Spotkanie zakończył blok Plchotovej na Hodge. Zespół z Dąbrowy wygrywa tego seta do 22, a cały mecz 3:1. Rewanż w niedzielę o godzinie 18.

III set 18:25

Trzeci set padł łupem zespołu gości. Tauron MKS wygrał 25:18 i prowadzi 2:1.

II set 21:25

O tym jak nieprzewidywalna jest siatkówka w żeńskim wykonaniu pokazał set drugi. Sopocianki wysoko wygrały wcześniejszą partię, a w tej na parkiecie rządził zespół gości. Przyjezdne wygrały 25:21 i doprowadziły do remisu po 1.

I set 25:11

Pierwszy set od początku pod dyktando atomówek. Sopocianki uzyskały wyraźną przewagę i w pełni kontrolowały przebieg partii. W efekcie ich wysokie zwycięstwo 25:11 i prowadzenie 1:0 w setach.

Atom Trefl: Glass, Sieczka, Dziękiewicz, Kożuch, Hodge, Ssuschke-Voigt, Maj (libero).

Tauron MKS: Dirickx, Leys, Plchotova, Żebrowska, Skowrońska, Liniarska, Strasz (libero).