(© mat.promocyjny/ City Trail)

W najbliższą niedzielę - 19 lutego – odbędzie się piąty bieg CITY TRAIL w Gdańsku. Elektroniczne zapisy trwają do końca dnia w środę, 15 lutego.

Biegasz? W niedzielę masz okazję sprawdzić się w przełaju! W najbliższą niedzielę, 19 lutego odbędzie się piąta impreza CITY TRAIL w Trójmieście. Tym razem biegacze będą sprawdzać się na trasie w Gdańsku.

2017 City Trail w Gdyni [ZDJĘCIA] Biegali w zimowej aurze Trójmiejskiego Parku KrajobrazowegoRejestracja do biegu trwa na www.citytrail.pl do końca dnia w środę, 15 lutego. Lista startowa będzie otwarta również w dniu imprezy.

Przypomnijmy. Biegi CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to cykl sześciu leśnych biegów, które odbywają się od września do marca w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym – trzy biegi odbywają się na gdańskich ścieżkach – w okolicy AWFiS, a trzy kolejne – w Gdyni – w dzielnicy Mały Kack. Dystans do pokonania to zawsze 5 km.

W zawodach biorą udział głównie osoby biegające amatorsko i rekreacyjnie, ale są wśród nich również znakomici biegacze – także z krajowej czołówki. Warto odnotować, że Trójmiasto jest jednym z dziesięciu miast, w których odbywa się cykl, a ekipa organizująca imprezy co weekend odwiedza dwie lub trzy lokalizacje.

Miasta, w których odbywają się zawody, to – poza Trójmiastem: Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław.

W styczniowej imprezie w Gdyni pojawiło się 339 biegaczy. Rekord frekwencji został ustanowiony w styczniu 2015 roku i wynosi 441 osób. Największy bieg trwającego sezonu przyciągnął 425 uczestników.

- Cykl zawodów City Trail, w którym od kilku lat mam okazję brać udział, to doskonały akcent treningowy dla wielu biegaczy, zarówno tych zaawansowanych, jak i początkujących. Trasa w tak pięknych okolicznościach przyrody to doskonała zabawa i mile spędzony czas, który daje nam poczucie, że robimy coś dobrego dla swojego zdrowia – mówi Barbara Pudło, czołowa biegaczka średniodystansowa lat 80-tych, pięciokrotna mistrzyni Polski (na dystansach 1500m, 800m i w sztafecie 4x400m), aktualnie nauczycielka i trenerka triathlonu. - Dobrym pomysłem jest rywalizacja drużynowa oraz biegi dla dzieci i młodzieży, które niewątpliwie stanowią doskonały walor wychowawczy. Wykorzystuję to, startując w cyklu z moimi uczniami – dodaje.

Klasyfikacja generalna ciągle niewiadomą
W trwającej edycji odbyły się już cztery imprezy, a to oznacza, że część biegaczy już teraz zasłużyło na pamiątkowy medal, ponieważ aby go otrzymać należy pobiec właśnie cztery razy. Podobnie jest z klasyfikacją generalną cyklu. Aby zostać sklasyfikowanym i walczyć o nagrody także trzeba ukończyć cztery biegi. W czołówce ta sztuka nie udała się dotychczas żadnemu z zawodników, dlatego liderem tabeli jest Jarosław Richert, który co prawda zajmuje miejsca w pierwszej dziesiątce, ale nie ma najmniejszych szans na walkę o zwycięstwo. Najbliżej wygranej jest Łukasz Kujawski, który ma na koncie dwie wygrane i jedno drugie miejsce.

Wśród kobiet sytuacja jest bardzo podobna - prowadzi Elżbieta Tuwalska, która najpewniej spadnie w klasyfikacji generalnej na dalsze pozycje. O zwycięstwo powalczą Ewelina Paprocka – dwa razy pierwsza i raz druga na mecie oraz Monika Czapiewska, która ma dokładnie taki sam stan punktów, jak Ewelina.

Dzieciaki też biegają

W ramach zawodów rozgrywane są także biegi dla dzieci i młodzieży – City Trail Junior. Zawodnicy startują w pięciu kategoriach wiekowych: do 5 lat, 6-7 lat, 8-9 lat, 10-12 lat, 13-15 lat.
Dystanse – to w zależności od wieku – 300m, 600m, 1 km, 2 km.

Zapisy przez internet i w dniu zawodów

Koszt startu w zawodach to 17,5 zł jeśli rejestracja jest dokonana wcześniej przez stronę www.citytrail.pl (można to zrobić do końca dnia w środę, 15 lutego). Osoby, które zapiszą się dopiero w dniu zawodów będą musiały zapłacić 25 zł.
Opłata w CITY TRAIL Junior to zawsze 5 zł, z których połowa jest przekazywana na cele charytatywne.

Program imprezy
Początek imprezy to godz. 8:30, kiedy to otwarte zostanie biuro zawodów. Będzie ono zlokalizowane w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym – na skraju ulicy Jeleniej (w okolicy AWFiS). Od godz. 9:30 będą odbywać się biegi dla dzieci i młodzieży, a o godz. 11:00 wystartują dorośli.

Urząd miasta

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!