4 maja rozpoczęła się MATURA 2017. Egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym był pierwszym, z którym zmierzyli się absolwenci. W tym materiale znajdziecie ARKUSZE CKE I ODPOWIEDZI Z JĘZYKA POLSKIEGO NA POZIOMIE PODSTAWOWYM. Matura pisemna 2017 zakończy się 24 maja.

Maturzyści 2017: Pierwsze wrażenia po maturze z j. polskiego

.

„Praca - pasja czy obowiązek?” - z takim tematem rozprawki zmagali się tegoroczni maturzyści. Do wyboru mieli także interpretację wiersza Kazimierza Wierzyńskiego słyszę czas. Zdecydowana większość zdających wybrała jednak pierwszy temat.


Maturzyści rozpoczęli egzamin dojrzałości punktualnie o godz. 9. Na rozwiązanie arkusza z j. polskiego na poziomie podstawowym mieli dokładnie 170 minut.


O pierwsze wrażenia, tuż po wyjściu z sali egzaminacyjnej, zapytaliśmy maturzystów z I LO w Gdańsku. Zgodnie przyznali, że matura była łatwa, że nastawili się na trudniejsze zadania.

Julia: - Temat rozprawki był bardzo łatwy. Ważne, że nie było nawiązania do żadnej lektury obowiązkowej.
Nina: - Nie było wymagających lektur, a temat rozprawki był taki życiowy. Kiedy zobaczyłam w temacie słowo praca, od razu się do niego przekonałam.
Gosia: - Ja pisałam interpretację wiersza, też mogę powiedzieć, że była przyjemna. Był to wiersz Kazimierza Wierzyńskiego, „Słyszę czas”.
Wiktor: - Generalnie poszło mi mi dobrze, mam raczej wrażenie, że to ja zniszczyłem arkusz, a nie arkusz mnie. Poległem jedynie na pytanie o autora „Wesela” - zapomniałem, kto to napisał.
Karolina : Myślałam, że rozprawka będzie trudniejsza. Bałam się, że pojawią się teksty jeszcze z gimnazjum, obawiałam się zwłaszcza o Krzyżaków ale na szczęście ich nie było.MATURY 2017. JĘZYK POLSKI POZIOM PODSTAWOWY 4 MAJA CZWARTEK4 maja w czwartek o godz. 9 obowiązkowy egzamin pisemny z języka polskiego na poziomie podstawowym otworzy egzaminy maturalne 2017. O godz. 14 chętni absolwenci przystąpią do egzaminu z języka polskiego na poziomie rozszerzonym.


MATURA 2017. ODPOWIEDZI JĘZYK POLSKI PISEMNY PODSTAWOWYZaraz po egzaminie maturalnym z języka polskiego na poziomie podstawowym w tym miejscu opublikujemy arkusze egzaminacyjne CKE, a także odpowiedzi. Jeszcze tego samego dnia będziecie mogli sprawdzić swoje odpowiedzi z tymi, które przewiduje oficjalny klucz.


MATURA 2017. JAKIE EGZAMINY OBOWIĄZKOWEMatura 2017 to dla absolwentów szkół średnich konieczność przystąpienia do sześciu obowiązkowych egzaminów, dwóch ustnych i czterech pisemnych. Część ustna obejmuje egzamin z języka polskiego oraz egzamin z języka polskiego nowożytnego.

W części pisemnej uczniowie zmierzą się z czterema egzaminami, będą to: egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym, egzamin z matematyki na poziomie podstawowym, egzamin z języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym oraz egzamin z wybranego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym.‎

Oprócz jednego obowiązkowego egzaminu z przedmiotu dodatkowego na poziomie ‎rozszerzonym, można przystąpić do egzaminów z nie więcej niż pięciu kolejnych ‎przedmiotów. ‎

MATURA 2017. ILE PROCENT, ŻEBY ZDAĆ EGZAMINCo należy zrobić, żeby zdać egzamin maturalny 2017?

  • Uzyskać co najmniej 30% punktów z egzaminu z każdego przedmiotu obowiązkowego ‎w części ustnej.
  • Uzyskać co najmniej 30% punktów z egzaminu z każdego przedmiotu obowiązkowego ‎w części pisemnej.
  • Przystąpić do egzaminu z wybranego przedmiotu dodatkowego na poziomie ‎rozszerzonym w części pisemnej (dla tego przedmiotu nie jest określony próg ‎zaliczenia).‎

Matura 2016

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!