“910 tysięcy- żądamy referendum!” - pod takim hasłem, w piątek protestowali rodzice, nauczyciele, związkowcy i politycy, oburzeni tym, że rząd chce zignorować ich głos sprzeciwu wobec reformy edukacji.

Zakłada ona m.in. likwidację gimnazjów. A pod wnioskiem o referendum w tej sprawie podpisało się blisko milion osób. Nic nie wskazuje jednak na to, by te podpisy zostały wzięte pod uwagę.

- Zapowiedzi rządzących są pełne lekceważenia. Chcą wyrzucić do kosza te podpisy. Premier Szydło i minister Zalewska próbują wbrew faktom przekonać opinię publiczną, że jest już za późno na przeprowadzenie referendum, jednocześnie forsując absolutnie nieprzygotowaną, katastrofalną zmianę, której założeń, ani tempa wprowadzania nie uzasadniają żadne merytoryczne argumenty- wskazuje Joanna Krysiak z Inicjatywy Rodziców Zatrzymać Edukoszmar, która organizowała piątkową manifestację w Gdańsku. Pod pomnikiem Jana III Sobieskiego zebrało się ok. 100 osób.- Nie wyrażamy zgody na eksperymentowanie na naszych dzieciach, w naszych szkołach! Nie pozwalamy, by wprowadzać edukoszmar w mury polskiej oświaty, nie zgadzamy się, by nauczyciele mieli kagańce na szyi! - mówiła do zebranych Elżbieta Markowska, prezes pomorskiego ZNP i podkreślała, że ponad 62 proc. Polaków nie popiera reformy edukacji. - Wzywamy władzę do wysłuchania tych głosów! Pozwólcie obywatelom wypowiedzieć się na temat tej złej reformy! Zastanówcie się dokąd prowadzicie polską szkołę - dodała.

Emocji nie kryli też rodzicie, biorący udział w proteście.
- To czarny dzień dla matek! Proszę się zatrzymać! Partia rządząca to żądni władzy ludzie bez sumienia, pospolici kłamcy! Obiecaliście, że będziecie słuchać obywateli, dbać o ich dobro, ale macie to w nosie, wypinacie się do nas zadem!- mówiła ze łzami w oczach matka dwójki dzieci. - Cała prawda! - krzyczał na to z tłumu prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Podobne protesty odbyły się w piątek w całym kraju. M.in. także w Gdyni.

ewelina.oleksy@polskapress.pl

Urząd miasta

Komentarze (13)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Art (gość)

Dowiedzieliśmy się właśnie, że polityka prorodzinna odniosła niesłychany sukces mamy już ponad 100 milonów Polaków, którzy popisali się pod referendum. Brawo Kod brawo Adamowicz, brawo MY!

Gośc (gość) (komuch straszny)

Podeślij podeślij, pewnie znasz już na pamięć. Spora grupa komunistów jest w PIS-ie więc i dzieła odpowiednie masz. Co do umysłu to wolę przykurcz niż te twoje dwa zwoje. A wiesz czemu aż dwa ? Żebyś siusiu nie podwórku nie robił jak kura.

komuch straszny (gość) (Gość)

Masz rację "Gość", to naprawdę jest co innego. Jednak Ty tego nie skumasz, za duży przykurcz opanował Twój marny umysł i tyle w tym temacie. Może podesłać Ci "Dzieła wybrane" Lenina, pozwolą na dobry sen.

Gość (gość) (ben)

Straszna żenada, to nie to co na miesięcznicach co ? Apelek smoleński można pyknać, w duchu chrześcijańskiej miłości - zwyzywać kogo się da , pomodlić się można - fajno jest , co nie ?

Wszechwiędzący (gość) (afs)

Biedne odciągnięte i nie mają możliwości się dopchać bo tam straszny tłok. Dojna zmiana - rządzi, Misiewicze i komuniści przy korycie więc i miejsca dla nich już nie ma !!!

ben (gość)

Ż E N A D A !!!!!!!!!!!!!!!! Ta garstka ludzi starająca się bardzo przy obiektywach pokazać jak jest ich "wielu". Co jeden to widać "szycha",chce być wysłuchany i tyle. No cóż, rządziło się a teraz nie chcą z nimi rozmawiać Obciach ?