(© Przemek Świderski)

Tegoroczna edycja Literackiego Sopotu odbędzie się w dniach 17-20 sierpnia. W kurorcie odbędą się spotkania literackie, dyskusje, warsztaty, targi książki czy projekcje filmowe.

Tematem wiodącym szóstej edycji festiwalu Literacki Sopot 2017 będzie literatura hiszpańskojęzyczna, reprezentowana przez czwórkę autorów. Almudena Grandes, jedna z najpopularniejszych obecnie autorek współczesnej literatury hiszpańskiej. Claudia Pineiro z Argentyny, znana miłośnikom kryminałów i thrillerów. Javier Cercas, pisarz i dziennikarz poruszający m.in. temat hiszpańskiej wojny domowej, wreszcie Aura Xilonen, nazywana meksykańską Masłowską, która na festiwal przyjedzie ze swoją debiutancką powieścią „Jankeski fajter”.


Zobacz też: Literacki Sopot 2016. Targi książki, spotkania autorskie [ZDJĘCIA]


Literacki Sopot to nie tylko spotkania z literaturą narodową. Festiwal daje także możliwość udziału w targach książki, projekcjach filmowych, wydarzeniach teatralnych. Nawet fani komiksu i ilustracji będą mogli wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez hiszpańskich autorów i ilustratorów.

Ważnym punktem w programie tegorocznej edycji Literackiego Sopotu będzie również cykl spotkań z pisarzami nominowanymi i nagrodzonymi nagrodami Nike lub im. Ryszarda Kapuścińskiego, a także spotkania z książką historyczną. Gośćmi Literackiego Sopotu będą w tym roku: Dorota Masłowska, Jakub Żulczyk, Katarzyna Boni, Marian Pilot, Patrycją Bukalska, Wojciechem Orlińskim, Aneta Prymaka-Oniszk, Mirosław Wlekły, Marta Dzido, Wojciech Kuczok, Ludwika Włodek.


LITERACKI SOPOT 2017-PROGRAM


Wydarzenia Kulturalne | Wiadomości Kulturalne

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!