(© Szymon Starnawski /Polska Press)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN postanowiła nałożyć na Lechię Gdańsk karę w postaci odjęcia trzech punktów w sezonie 2017/18. Dodatkowo wymierzyła klubowi karę pieniężną w wysokości 250 tys. złotych.

O tym, że Lechia znajduje się pod lupą Komisji ds. Licencji, pisaliśmy już w kwietniu. Wówczas komisja zażądała od klubu wyjaśnień dotyczących podejrzenia naruszenia kryterium F.09 Podręcznika Licencyjnego. Dotyczy ono zobowiązać finansowych klubu.

W połowie maja Lechia otrzymała licencję, ale komisja nałożyła na nią nadzór finansowy. Ponadto, za opóźnienia w nadesłaniu dokumentów odnośnie ugód z innymi klubami, na Lechią nałożona też surową karę finansową. Działacze musieli zapłacić aż 100 tysięcy złotych. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Teraz biało-zielonych spotkała jeszcze bardziej surowa kara. Komisja nałożyła na gdański klub karę trzech ujemnych punktów na starcie sezonu 2017/2018, a także karę finansową w wysokości 250 tysięcy złotych. Szczegóły znajdują się w komunikacie poniżej.

Treść komunikatu Komisji do spraw Licencji Klubowych:


Komisja uznała, że poprzez niewykazanie jednego zobowiązania transferowego oraz dwóch zobowiązań w stosunku do piłkarzy, które powstały przed 30 czerwca 2016 roku i których termin płatności upłynął przed 30 listopada 2016, Lechia Gdańsk naruszyła obowiązki informacyjne nałożone na Kluby wymogiem F.09 Podręcznika Licencyjnego.

Niewykazanie nieuregulowanych zobowiązań nie tylko stanowiło naruszenie obowiązków informacyjnych klubu, ale doprowadziło także do tego, że Komisja, działając w stanie wprowadzenia w błąd, nie uwzględniła przeterminowanych zobowiązań Klubu przy wydawaniu decyzji dotyczących wymogu kryterium F.09 Podręcznika Licencyjnego w sezonie 2016/2017. W tej sytuacji Komisja postanowiła nałożyć na Klub łączną sankcję regulaminową w postaci odebrania 3 pkt w sezonie 2017/2018 oraz sankcje finansową 250.000 PLN

Od powyższej decyzji klubowi przysługuje odwołanie do Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych PZPN wnoszone za pośrednictwem Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN w terminie 5 dni.

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!