Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Filmoterapia z Sensem. W Sopocie pokażą "Don Juana" Jerzego Śladkowskiego

red.
http://docsag.pl
Tematem styczniowego spotkania Filmoterapia z Sensem będzie „Otwarcie się na świat i innych”. Widzowie zobaczą dokumentalny obraz na poprawę nastroju czyli „Don Juana” Jerzego Śladkowskiego.

Filmoterapia z Sensem, nowy cykl comiesięcznych spotkań organizowany przez Millennium Docs Against Gravity wspólnie z Uniwersytetem SWPS i magazynem „Sens”. To okazja, by nie tylko zobaczyć najlepsze dokumenty ostatnich miesięcy, lecz także podyskutować o tematach które dotykają naszych najskrytszych emocji.

Podczas comiesięcznych spotkań Filmoterapia z Sensem prezentuje dokumenty z najwyższej półki. To filmy, które podbiły serca publiczności na Millenium Docs Against Gravity, jednym z najważniejszych festiwali filmów dokumentalnych w Europie.

Każdej projekcji towarzyszy dyskusja z udziałem ekspertów z Uniwersytetu SWPS. Tematem styczniowego spotkania będzie „Otwarcie się na świat i innych”. Widzowie zobaczą „Don Juana” Jerzego Śladkowskiego, poruszający dokument, niepozbawiony przy tym dużej dozy humoru.
W styczniowym spotkaniu wezmą udział: Przemek Rydzewski, współorganizator cyklu, filmoznawca oraz prof. Krystyna Drat-Ruszczak, psycholog.

Don Juan Jerzego Śladkowskiego to „dokumentalny obraz na poprawę nastroju” – tak określił swój film reżyser.

Oleg, 22-letni, nieśmiały i wycofany student, ma objawy zespołu Aspergera. Szuka miłości, akceptacji i zrozumienia. Na próżno. Pomocy nie znajduje także w najbliższym otoczeniu. Matka mężczyzny nie może zaakceptować jego inności i za wszelką cenę stara się go wyrwać z letargu. Szuka dla niego dziewczyny, zapisuje na kolejne, coraz dziwniejsze terapie.

Podczas spotkań widzowie będą mieli okazję dowiedzieć się, czym jest filmoterapia. Warto wspomnieć, że to metoda wspomagająca edukację lub terapię psychologiczną. Stosuje się ją z powodzeniem na całym świecie od lat 80. ubiegłego wieku. Widz ogląda film, ale robi to w sposób szczególny – nastawia się wyłącznie na odbiór emocjonalny. Zgodnie z podstawowym założeniem filmoterapii to, co nas porusza w filmie, dużo mówi o nas samych - czytamy w zapowiedzi.

31 stycznia 2017 r., godz. 19.30 (wtorek)
Teatr na Plaży, al. Mamuszki 2, 81-718 Sopot

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sopot.naszemiasto.pl Nasze Miasto