1 września to także dobra data dla gdańskich zakładów cukierniczych "Bałtyk". Dzisiaj nastąpi wzmocnienie potencjału zakładu. Wszystkie spółki tworzące dotychczas jedną grupę połączą się w spójną firmę. Dzięki temu Zakład Przemysłu Cukierniczego "Bałtyk" ponownie, jak przed laty, będzie dysponował trzema zakładami o szerokim zakresie możliwości produkcyjnych.

„Bałtyk” „odrodził” się ponad 10 lat temu, kiedy to polska firma Bomilla z Włocławka, odkupiła gdańską fabrykę czekolady od fińskiego przedsiębiorstwa Fazer. Przywrócono wówczas historyczną nazwę i rozpoczęto powrót do tradycji „Bałtyku”. Tym samym gdański zakład wszedł w skład jednej grupy kapitałowej z Bomillą na czele.

Michałki wracają na rynek. Bałtyk sięga po tradycyjne receptury [ZDJĘCIA]W tym roku rozpoczęto proces konsolidacji spółek należących do tej grupy i połączenia ich jako Zakładów Przemysłu Cukierniczego „Bałtyk”. W wyniku tego procesu, od 1 września 2016 roku będzie to jedna, spójna firma z centralą w Gdańsku i trzema zakładami produkcyjnymi (jeden w Gdańsku-Oliwie i dwa we Włocławku). Specjalizacją zakładu w Gdańsku, zgodnie z tradycją, będzie produkcja wyrobów czekoladowych, natomiast specjalizacją dwóch zakładów we Włocławku będą drażetki i karmelki - informuje Bartosz Zajda z ZPC "Bałtyk"

Gdańsk ma własną słodką wizytówkę. GOT: Połączyliśmy w jedno sztukę, literaturę i smak- Od ponad 10 lat sukcesywnie odbudowujemy markę „Bałtyk”. Teraz ją wzmacniamy poprzez połączenie wszystkich zakładów naszej grupy kapitałowej – mówi Konrad Mickiewicz prezes ZPC Bałtyk. - Pod względem ilości zakładów produkcyjnych „Bałtyk” będzie teraz trzykrotnie większy, a także spójny pod względem organizacyjnym. Dzięki temu będziemy mogli skuteczniej wykorzystać potencjał firmy konkurując z największymi koncernami zagranicznymi i krajowymi.
Rozmaitości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!