Atom Trefl Sopot walczy o trzecie miejsce i musi pokonać Budowlanych w Łodzi

Rafał Rusiecki
Karolina Misztal
Dosyć nieoczekiwanie przed siatkarkami Atomu Trefla Sopot otwiera się szansa na poprawę miejsca w tabeli tuż przed końcem sezonu zasadniczego. Warunek jest jeden - muszą w poniedziałek w Łodzi pokonać Budowlanych 3:0.

Atomówki kończą w poniedziałek zmagania w ramach przedostatniej kolejki. Są na czwartym miejscu w stawce i mają na koncie 33 punkty. O 3 "oczka" więcej ma drugi Tauron MKS Dąbrowa Górnicza i trzeci Aluprof Bielsko-Biała. Obie te ekipy zgubiły w sobotę punkty. Dąbrowianki przegrały 2:3 w Pile, a bielszczanki wygrały 3:2 we Wrocławiu. W takim układzie ewentualne zwycięstwo sopocianek w Łodzi bez straty seta pozwoli im wyprzedzić w tabeli Aluprof (dzięki lepszemu bilansowi setów).

Smaczku poniedziałkowemu meczowi w Łodzi dodaje fakt, że jeśli atomówki zajmą trzecie miejsce na koniec sezonu zasadniczego, a Budowlani będą nadal na szóstym, to spotkają się w I rundzie play-off. W pierwszym meczu w Ergo Arenie (25 listopada) podopieczne Adama Grabowskiego pokonały łodzianki bez straty seta.

Mistrzyniami sezonu zasadniczego zostały siatkarki Banku BPS Muszynianki, które rozbiły w Bydgoszczy Pałac 3:0.

Atom Trefl pewnie wygrał z Pałacem Bydgoszcz

Mecz Budowlanych Łódź z Atomem Treflem Sopot zostanie rozegrany w Atlas Arenie w poniedziałek o godz. 18. Spotkanie transmitowane będzie na antenie Polsatu Sport.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani