Atom Trefl lepszy od Muszynianki [ZDJĘCIA]

(stan)
Atom Trefl Sopot pokonał Polski Cukier Muszyniankę 3:2 w meczu Orlen Ligi siatkarek.

Na meczu w Ergo Arenie pojawiło się 9137 widzów i to rekordowa publiczność w historii ekstraklasy siatkarek w Polsce. Od dłuższego czasu była prowadzona akcja, aby właśnie podczas tego meczu bić rekord frekwencji. Udało się to dzięki współpracy Stowarzyszenia Trefl Pomorze i Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, dzięki którym na meczu pojawiło się tysiące uczniów z pomorskich szkół, którzy uczą się języka kaszubskiego.

Po raz pierwszy drużyną Atomu Trefla poprowadził Piotr Olenderek, który na stanowisku trenera zastąpił Piotra Matelę. Atomówki źle weszły w mecz, bo to rywali zdobyły pierwsze trzy punkty. Kiedy jednak zrobiło się 18:10, to jasne stało się, że gospodynie wygrają pierwszego seta. bardzo zacięta była druga partia, w której większość czasu prowadziły przyjezdne. Muszynianka wygrywała już nawet 20:15, ale sopocianki odrobiły straty i wygrały 26:24. Równie zacięte były dwie kolejne partie, które też rozstrzygały się w końcówce na przewagi. W obu siatkarki Atomu Trefla goniły rywalki, ale ostatecznie przegrywały i o zwycięstwie musiał decydować tie-break.

Atomówki w piątym secie od początku uzyskały przewagę i potem tylko ją powiększały pewnie odnosząc zwycięstwo. Bardzo dobrze zagrała Karolina Goliat, która została wybrana MVP meczu. Po tej wygranej sopocianki uciekły na bezpieczną pozycję w tabeli Orlen Ligi.

Atom Trefl Sopot - Polski Cukier Muszynianka 3:2 (25:19, 26:24, 25:27, 25:27, 15:9)

Atom Trefl Sopot: Mielczarek, Skoupa, Goliat, Wójcik, Gajewska, Fedusio, Kulig (libero) oraz Damaske, Mras

Polski Cukier Muszynianka Muszyna: Savić, Wawrzyniak, Sosnowska, Wójcik, Wilk, Cvetanović, Medyńska (libero) oraz Cikiriz, Pasznik, Sredić, Szabó