Angelika Cichocka i Paweł Tarnowski laureatami Sopockiej Gali Sportu [ZDJĘCIA]

KM
W czwartkowy wieczór w hotelu Sofitel Grand Sopot odbyła się Sopocka Gala Sportu, na której nagrodzono najlepszych sportowców w roku 2016. Główne laury zgarnęli Paweł Tarnowski i Angelika Cichocka.

Tarnowski w zeszłym roku wywalczył brązowy medal na mistrzostwach Europy w windsurfingu w klasie RS:X. Cichocka odniosła natomiast życiowy sukces, zdobywając mistrzostwo Europy w biegu na 1500 metrów. Pojechała także na igrzyska olimpijskie do Rio de Janeiro.

W kategoriach sportowców młodzieżowych triumfowali Sebastian Walda, koszykarz UKS 7 Trefl Sopot (kategoria U-16) i Magdalena Damaske, kapitan Atomu Trefla Sopot. Jej zespół zajął drugie miejsce w kategorii "Drużyna roku", dając się wyprzedzić tylko rugbistom Ogniwa Sopot.

Nie był to jedyny triumf Ogniwa, trenerem roku został bowiem szkoleniowiec rugbistów, Karol Czyż. Pierwszym miejscem musiał się jednak podzielić z Tomaszem Chwiałkowski, trenerem wspomnianych kadetów UKS 7 Trefl. Sportową imprezą roku zostało Sopot Beach Rugby, a tytuł najlepszej imprezy rekreacyjnej trafił do Sopot Street Challenge 2016. Ponadto nagrodami dla mecenasów sportu nagrodzono Trefl S.A. i Totalizator Sportowy.