Andrzej Rogiewicz wicemistrzem Polski!

Piotr Piesik
Wielki sukces odniósł Andrzej Rogiewicz - reprezentant Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Zantyr Sztum zdobył srebrny medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski w biegu na 3000 m z przeszkodami. Gratulujemy!

Jak relacjonuje na internetowej stronie LKS Zantyr prezes klubu Ryszard Mazerski, był to bardzo dobry występ Andrzeja Rogiewicza, choć nie bez dramatycznych wydarzeń. Na sto pięćdziesiąt metrów przed metą Rogiewicz mógł czuć się mistrzem Polski, prowadził bowiem bieg z przewagą około 30 metrów nad rywalami. Niestety na ostatnim rowie z wodą potknął się i wpadł do wody. Po przymusowej kąpieli szybko się podniósł i na finiszową prostą wbiegł jako drugi. Ostatecznie bieg wygrał Maciej Bielawiec z klubu Podlasie Białystok z czasem 9.00,84. Wynik Andrzeja Rogiewicza - 9.01,63. Trzecie miejsce zajął Paweł Szostak z AZS Katowice – 9.04,38.

To wielki sukces zawodnika Zantyra, zarazem potwierdzenie jego wielkiego talentu. Gratulacje dla biegacza i jego trenera Bartosza Mazerskiego.

Obok prezentujemy fotografie udostępnione przez Ryszarda Mazerskiego.