Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Minister kultury Piotr Gliński zapowiada, że projekt ustawy o opłatach abonamentowych trafi pod obrady Sejmu w przeciągu kilku następnych tygodni. Abonament RTV 2017 będzie zdecydowanie tańszy, ale ma być także skuteczniej egzekwowany, ponieważ trzeba go będzie płacić razem z podatkami.

Abonament RTV 2017 [CENA] - stanieje do 8 zł, ale zapłaci go każdy z podatkami

Mister kultury Piotr Gliński informuje, że niedługo wejdą w życie zmiany w systemie finansowania mediów publicznych. Chodzi przede wszystkim o opłaty za odbiorniki telewizyjne i radiowe .

Miesięczny abonament ma stanieć z 22,70 zł do 8 złotych. Minister chce jednak, żeby płacił go każdy, kto posiada w domu telewizor i radioodbiornik. Nowa opłata ma być bowiem płacona co miesiąc razem z deklaracjami podatkowymi.

Minister zaznaczył, że Polacy są najmniej chętnie w Europie płacą abonament RTV. Portal Wirtualnemedia podaje, że według informacji KRRiT na koniec 2016 r. z uiszczaniem opłat abonamentowych zalegało ponad 2 mln gospodarstw domowych, w których były zarejestrowane odbiorniki radiowe lub telewizyjne. Przez ostatnie pięć lat państwo straciło ponad 3 miliardy złotych.

W 2016 roku wpływy do budżetu z abonamentu RTV wyniosły 749,9 mln zł, a zapłaciło go 1,12 mln spośród 3,2 mln zobowiązanych do tego gospodarstw domowych.Ministerstwo kultury przewiduje, że po wejściu w życie nowelizacji abonament zacznie płacić ok. 2,8 mln klientów płatnej telewizji, co przyniesie dodatkowo 620 mln zł rocznie. Projekt nowelizacji 18 maja ma trafić pod obrady rządu.

Zobacz też: Minister Gliński: Nowelizacja prawa abonamentowego nastąpi jeszcze w tym roku

Biznes

Komentarze (20)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

azc (gość)

najlepszym rozwiązaniem byłoby wybranie nadawcy dla którego mam zapłacić skoro juz muszę i na pewno nie byłaby to TVPis, propagandy sukcesu naoglądałem się w peerelu

Lecz się na nogi bo na głowę już za późno. (gość) (sprzątają guano PO trampkarzu na kaczych łapach!)

Wyjątkowo prymitywna i wstrętna z ciebie kanalia. Szkoda czasu i klawiatury, aby odpowiadać istotom człekokształtnym o rozumku kundelka. Bawisz się w afery? To masz - afera Macierewicza na 13,5 miliarda PLN, które PO przygotowało na zakup Caracali. Pieniędzy już nie ma, bo Antoś przeżarł, Caracali też nie będzie. PISowska afera SKOK, dzięki której okradziono Polaków na ponad 4 miliardy PLN. PIS w 2016 roku zadłużył Polskę o 94,5 miliarda PLN, gdzie poprzednicy zadłużali Polskę o ok. 38 miliardów PLN rocznie.

sprzątają guano PO trampkarzu na kaczych łapach! (gość) (Kacze łajno zalało Polskę.)

To prawda, zalało! Tyle łajna co PO Kaczorze Donaldzie w Tuskbekistanie zostało, to nawet Herkules w stajni Augiasza sprzątać nie musiał! Ale obszczymurki z PO już i tak bulą do bulu na POlszmaty i Tusk Vision Network, "Szechter Zeitung" i Tłuk mFM, to ja bym im z litości dla ich uPOśledzenia umysłowego jednak te 8 zeta na miesiąc odpuścił! Niech mają, sieroty PO ryżym folksdojczu na POliczki, ośmiorniczki i ... inne typowe dla drobnych aferałków i geszefciarzy "pszyjemności", jak mawia wygżtaucony aż do bulu Bronek spod żyrandola!:)))

Folksdojcz Tusk to pies Merkel (gość)

Folksdojcz Tusk chce sankcji dla naszej Polski!!
Pies Merkel z Gdańska gdzie ludzie już mają dosyć ich mafii niszczy Polskę na rozkaz Niemców!!
Ochydne czasy dla nas Polaków proniemiecki Tusk co zakładał partie za pieniądze od Helmuta Kohla i wszystko zawdzięcza Niemcom teraz będzie walczył z Polską!!
Wielka Brytania wie co robi. Niemcy mogą pomarzyć o takiej gospodarce jak UK. Samochody i fabryki w całej Europie to za mało.
UK nie będzie dokladała do życia Niemców.!
Wspólnota Brytyjska z Indiami 1..8mld ludzi zdecydowanie wystarczy Angolom!!

ZGROZO!!!! (gość)

Satanistyczno-okultystyczno-LGTBQ Otwarcie Tunelu Gotthard - ZOBACZCIE!!!!! Oto UE - zdegenerowana i antychrześcijańska!!!!!

romek (gość)

Telewizja powinna płacić ludziom za łaskawe oglądanie tego dziadostwa. Ciągle tylko reklamy, polityka, uroczystości kościelne i beznadziejne seriale. Nie mogliby wziąć przykładu z zagranicznych stacji telewizyjnych?

Starszy (gość)

Chcieliście mieć jak w Niemczech to macie i znów wam źle. W Szwecji płacą na dziecko PiS wam dało na dzieci i znów źle!!!!! Jedzcie do Putina to wam zrobi dobrze platformy i lemingi!!!!!