Światło, tak pod względem technicznym jak i metaforycznym, wydaje się być nieodłącznym elementem sceny tańca. Niczym muzyka. Tym bardziej trafione jest hasło tegorocznej, dziewiątej edycji Gdańskiego Festiwalu Tańca - lumière (z franc. światło). Wydarzenie potrwa w dniach 2-11 czerwca w klubie Żak w Gdańsku.

Kilka najbliższych wieczorów fani teatru tańca spędzą - to pewne! - w Klubie Żak. W bogatym programie festiwalu znajdą się spektakle z Polski, Węgier, Niemiec i Szwajcarii. W każdym z nich światło odgrywa szczególną rolę.

Będą także projekcje filmowe, warsztaty oraz międzynarodowy konkurs dla tancerzy Solo Dance Contest, a także specjalny program dla dzieci.

Na otwarcie - dwie premiery młodych polskich tancerzy: „A co gdyby” oraz „Świadomość /Nieświadomość”. Wyłonione spośród 37 zgłoszeń projekty są zrealizowane w ramach programu rezydencyjnego Klubu Żak (rezydencja/premiera).

Festiwal to prezentacja różnorodnych technik tańca współczesnego: od nawiązującego do tradycji baletowej Julia Maria Koch Company, przez klasyczny warsztat współczesny szwajcarskiej Compagnie Linga (formacja założona 25 lat temu przez Marco Cantalupo i Katarzynę Gdaniec - absolwentkę gdańskiej baletówki i, przed laty, solistkę w Balecie XX Wieku Maurice’a Bejarta) czy czerpiący z ruchów owadów Gobi Company.

Po raz ósmy odbędzie się międzynarodowy konkurs dla tancerzy Solo Dance Contest (5-9 czerwca). Do konkursu zgłosiło się 146 tancerzy niemal z całego świata. Do drugiego etapu przeszło 35 tancerzy, których będzie oceniać międzynarodowe jury.

Pełen program: www.gdanskifestiwaltanca.pl

CENNIK

BILETY / SPEKTAKLE

3 zł – na KARTĘ TANCERZA
5 zł - zniżka* na KARTĘ DUŻEJ RODZINY
10 zł – pokazy konkursowe Solo Dance Contest, spektakle dla dzieci (**)
15 zł – zniżka* dla uczniów oraz seniorów
20 zł – zniżka* dla studentów i na KARTĘ DO KULTURY
25 zł – spektakle polskie
35 zł – spektakle zagraniczne

WARSZTATY

80 zł – warsztat z Charliem Morrisey i Ritą Gobi
60 zł – warsztat z Julią Koch i Ritą Gobi dla dzieci 8 – 12 lat
40 zł – warsztat z Barbara Szamotulską (jeden dzień / rodzic + dziecko [maluchy])
50% zniżki na KARTĘ TANCERZA*

KINO

10 zł i 8 zł – ulgowe i zniżkowe*Wydarzenia Kulturalne | Wiadomości Kulturalne

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!