Rafał Czarnecki został zwycięzcą 3. Gdańsk Maratonu. Najlepszą z kobiet okazała się natomiast Katarzyna Pobłocka. Poniżej prezentujemy wyniki i zdjęcia.

[cs]3. Gdańsk Maraton: Oglądaj NA ŻYWO! [TRANSMISJA ONLINE, WIDEO]

Ponad 3 500 uczestników wyruszyło w niedzielę na trasę 3. Gdańsk Maratonu. Każdy z nich miał swój cel. Jedni chcieli „złamać” konkretny wynik, inni pobić życiowy rekord, a jeszcze inni po prostu zameldować się na mecie. Każdy z zawodników, który ukończył bieg, na pewno może czuć się bohaterem. Trasa jest bowiem potwornie męcząca.

Warunki atmosferyczne były względnie dobre dla biegaczy. Nie padał deszcz, nie było za ciepło, ani też bardzo zimno. Momentami przeszkadzał natomiast nieco wiatr. I w tych właśnie warunkach najlepiej odnalazł się Rafał Czarnecki z Bliżyna (2.24,32).

Granicę dwóch godzin i trzydziestu minut złamało w niedzielę tylko dwóch biegaczy. Poza Czarneckim, był to jeszcze Tomasz Walerowicz (2.25,33).

Z kolei barierę trzech godzin złamało 93 zawodników.

Najlepszą kobietą w niedzielę na mecie okazała się Katarzyna Pobłocka, która maraton pobiegła w czasie 2.51,42. Na podium wśród pań uplasowały się jeszcze Justyna Śliwiak (2.52,06) i Ewa Huryń (2.57,20).

Wyniki:
1. Rafał Czarnecki - 2.24,32
2. Tomasz Walerowicz - 2.25,33
3. Piotr Pobłocki - 2.34,42

Najlepsze kobiety:
1. Katarzyna Pobłocka - 2.51,42
2. Justyna Śliwiak - 2.52,06
3. Ewa Huryń - 2.57,20

Zobacz szczegółowe WYNIKI!


Wideo: Szymon Szewczyk

[/cs]

Opracował: ŁŻ

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!